Wpisz i kliknij enter

Radiohead już nigdy nie wydadzą albumu

Ale na stronie internetowej za darmo udostępniają nowy singiel. Wokalista Radiohead, Thom Yorke, przyznał w wywiadzie, że grupa nie wyda już więcej długogrających albumów. „Electronic Beats”, poinformowało na swojej stronie internetowej, że w wywiadzie udzielonym przez Thoma Yorke’a magazynowi „The Believer”, wokalista Radiohead zapowiedział, iż grupa nie nagra już więcej studyjnych płyt. Jak się wyraził: „Żaden z nas nie ma ochoty ponownie zagłębiać się w ten twórczy tumult nagrywania całego albumu, to stało się taką udręką. Sprawdziło się przy „In Rainbows”, ponieważ mieliśmy ustalony pomysł na to, dokąd zmierzamy. Ale teraz zgodnie twierdzimy, że nie moglibyśmy zanurzyć się w tym ponownie. To by nas wykończyło”.
Z wypowiedzi Yorke’a wyraźnie wynika, iż zespół, który był niegdyś nadzieją awangardowego rocka i zmienił jego oblicze, teraz wycofuje się ze zwyczajowego istnienia na rynku muzycznym. Już dwa lata temu, kiedy wydawali swój ostatni album, zdecydowali się rozprowadzać go poprzez Internet w formie plików mp3 – bez najmniejszego udziału wydawcy – i pozwolili słuchaczom wybrać cenę, jaką zechcą za „In Rainbows” zapłacić, w tym również możliwość niepłacenia. Teraz pragną skupić się na nagrywaniu i wydawaniu singli, które prawdopodobnie będą dystrybuowane poprzez globalne medium, jakim właśnie jest Internet, bo ono daje najwięcej możliwości . Za biznesowy model dystrybucji Thom Yorke podaje Boomkat, gdzie po prostu „ludzie wiedzą, o czym mówią”.
Na razie Radiohead na swojej oficjalnej stronie internetowej umieściło do ściągnięcia całkiem za darmo singiel „These Are My Twisted Words”. Spakowany plik oprócz muzyki zawiera również grafikę, która jest przygotowana do druku, jeśli ktoś miałby ochotę spojrzeć na wydawnictwo z tradycyjnej strony.
Poniżej możemy posłuchać najnowszego singla, a tutaj ściągnąć muzykę:Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
laudia
laudia
11 lat temu

Nie miałabym nic przeciwko gdyby przerodził się w kariery solowe (vide „Eraser” )

pepeaux
pepeaux
11 lat temu

Zatrważająca polityka… oby ten minimalizm nie przerodził się w absencję na rynku muzycznym.

k.
k.
11 lat temu

Dobre sobie…

shyha
shyha
11 lat temu

Jezuu..a Wy znowu się nabieracie na kolejne „chłity martekingowe”

moobek
moobek
11 lat temu

dobre. starym radiohead zajeżdża

H4C37
H4C37
11 lat temu

Mam mieszane uczucia zwiazane z ta decyzja. Jednoczesnie zywie nadzieje ze moze im sie to „odwidzi” i znowu jakiegos longplaya wydadza.

Polecamy