Wpisz i kliknij enter

Massive Attack też chcą brzmieć jak dubstep

Bycie Burialem ma ostatnio same pozytywne strony – niemal wszyscy chcą, abyś zrobił im remiks. Na przykład Daddy G z Massive Attack, który wymyślił sobie płytę z dubstepowymi wersjami nowych kawałków zespołu. Za całość odpowiadać ma właśnie Burial. Prace ponoć już ruszyły. Obaj pochodzą z Bristolu. Daddy G zaczynał jeszcze w latach 80, William Bevan to gwiazda ostatnich kilku lat. Daddy G – wspólnie z kilkoma znajomymi – wymyślił trip-hop, Bevan był jednym z tych, którzy definiowali brzmienie dubstep. Teraz obaj szykują wspólny album.

– Kiedy słuchaliśmy kawałków Buriala czy Kode 9, byliśmy zauroczeni – przyznaje Daddy G magazynowi Clash Music. – Ci kolesie robią niesamowite rzeczy, dlatego chcemy również wziąć w tym udział.

Czytaj recenzję „Splitting The Atom EP”

Efekt? Album podobny do tego, jaki Massive Attack wydali w roku 1995. Wówczas, wspólnie z Mad Professorem, trio przygotowało zestaw dubowych remiksów kawałków pochodzących z płyty „Protection”. Rzecz nosiła tytuł „No Protection” i dziś uznawana jest za jeden z najlepszych dubowych krążków ever.

Czy tak będzie z płytą przygotowywaną wspólnie z Burialem? Jeśli tylko William Bevan nie będzie się tak ślimaczył, jak przy własnym DJ Kicks, może być ciekawie. Sam studyjny krążek Massive Attack ma się ukazać w lutym.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jman
jman
12 lat temu

Racja. Zmiękczyłem wypowiedź 😉

MKDK
MKDK
12 lat temu

„Daddy G – wspólnie z kilkoma kolegami – wymyślił trip-hop, Bevan – dubstep.”

Doprawdy, Burial wymyślił dubstep -_-
Ja rozumiem, że wszyscy tutaj kochają Buriala i nie uznają żadnego innego wykonawcy dubstepowego, ale przyznawanie mu wszystkich zasług to już lekka przesada, nie sądzicie? :/

Polecamy