Wpisz i kliknij enter

Warto posłuchać: Roof Light

Gareth Munday to kolejny w tym roku artysta, który obok takich postaci jak Sbtrkt, Shortstuff czy Pangaea, wytrwale walczy o swoje uznanie na scenie dubstep. Co prawda oficjalnie ukazała się jedynie EP’ka „In Your Hands”, ale opublikowanego w sieci materiału jest całkiem sporo. I to jakiego! Wspomniane wyżej wydawnictwo jest jedynym tegorocznym materiałem(obok EP’ki Quantec – Isolate) wydanym dla berlińskiej oficyny Styrax Records, wytwórni poruszającej się w szerokich granicach muzyki elektronicznej, od dub-techno, przez wpływy Detroit po Dubstep.

Gareth Munday, już od pewnego czasu intensywnie pracujący na swój dorobek dopiero w tym roku dostrzeżony został przez założyciela Styrax Steffen’a Laschinski’ego. Wydana w sierpniu EP’ka kojarzy najlepsze wpływy towarzyszące stylowi tego tajemniczego artysty. W idealnej symbiozie kooperuje tutaj ze sobą deep-house’owe rozluźnienie z garage’ową dynamiką ala FaltyDL. Wszystko spowija gęsta Burialowa mgła, nadająca kompozycją dużo ‘ulicznego’ charakteru. Poniżej player z portalu SoundCloud, oraz tytułowy utwór z tegorocznego albumu.

New Tracks by Roof LightJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Huku
Huku
14 lat temu

Wielkie dzięki za info. Będę czekał z niecierpliwością. W końcu Burial ma godnego następcę !

beau bullet
beau bullet
14 lat temu

@ Huku: „Some records next year on Styrax (LP+EP) and Highpoint Lowlife (LP)”
i przy takim rozpędzie twórczym można spokojnie na to info stawiać! 🙂

Huku
Huku
14 lat temu

Wiadomo może coś o jakimś long playu ??

bevizzo
bevizzo
14 lat temu

W momencie kiedy większość dubstepu zjada swój własny ogon coś takiego to naprawdę wyborny kąsek.

beau bullet
beau bullet
14 lat temu

Roof Light posiłkuje się najciekawszymi obecnie trendami muzycznymi by przefiltrować je przez własną pomysłowość i nietuzinkową wrażliwość. Absolutny kozak! A podążając za jego satelickimi soundcloudami można momentami się zaślinić od zajebistości.

Polecamy