Wpisz i kliknij enter

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej – Kody – zapowiedź

Tak jak zapowiadali organizatorzy przedsięwzięcia, druga edycja festiwalu jest rzeczywistym krokiem naprzód, na stałe wpisującym stolicę Polski wschodniej w kalendarz letnich imprez. Na drugiej edycji wydarzenia wystąpi: Philip Glass, Arvo Part, John Zorn, Laurie Anderson i Lou Reed! A to dopiero początek! Pierwszą, 3 dniową edycję uświetnili między innymi Jan Garbarek, Takuma Fukushima, Krzysztof Knittel i wielu innych. Był to nie tylko debiut nowej inicjatywy w Lublinie, ale również premierowy projekt świeżo powołanego w roku 2009 Ośrodka Rozdroża, odpowiedzialnego za organizację festiwalu.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się już 15 maja i trwać będzie przez cały tydzień. Stanowi to gwarancję, że w Lublinie pojawi się jeszcze spora grupa artystów, za punkt docelowy uznająca syntezę muzyki klasycznej z nowymi brzmieniami.

Na otwarciu festiwalu zaprezentuje się unikalne trio, którego występ jest headlinerem tegorocznej edycji Montreal Jazz Festival. Laurie Anderson, John Zorn i Lou Reed to gwarancja niezwykłej, światowej jakości. Czy istnieje w ogóle potrzeba ich prezentacji?

Natomiast Philip Glass przedstawi swój materiał dwukrotnie. 19 maja z zespołem zagra klasyczny repertuar, by dzień później we współpracy z Wendy Sutter, i Mick’em Rossi czarować niezwykłym projektem Chamber Music.

Informacje o biletach i szczegółach występów pozostałych artystów podamy już wkrótce.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
szczepan
szczepan
12 lat temu

@ eleKtromonter
coś słabo trzymałeś. zamiast Reeda z Anderson i Zornem ma wystąpić Bill Laswell

ladyship
ladyship
12 lat temu

ale gratka!

eleKtromonter
eleKtromonter
12 lat temu

Lou Reed już trzeci raz się wybiera do Polski. Za każdym razem odwoływał. Trzymam kciuki by tym razem się udało.

Wojtek
Wojtek
12 lat temu

Bardzo ale to bardzo dobra wiadomość ! !

andrew1985
andrew1985
12 lat temu

wreszcie Lourie w Polsce

paide
paide
12 lat temu

pięknie!

Polecamy