Wpisz i kliknij enter

Booka Shade na Selector Festiwal

Znamy kolejnych wykonawców tegorocznej edycji Selector Festiwalu. Na krakowskich Błoniach zagrają m.in. Booka Shade, Friendly Fires, Delphic oraz Bloody Beetroots Death Crew 77. Friendly Fires

Brytyjska formacja bez wątpienia jest jednym z najciekawszych zespołów nowej fali łączącej taneczną elektronikę i alternatywny rock.
Friendly Fires są niezrównani w wymyślaniu melodii, wystarczy raz posłuchać tylko takich utworów jak „Paris”, „Jump In The Pool”, „Skeleton Boy”, czy „Kiss Of Life”, żeby ich harmonie na długo pozostały w głowie. Warstwa rytmiczna, miejscami zaczerpnięta z disco, miejscami inspirowana afrykańskimi brzmieniami, a czasem zahaczająca o awangardową elektronikę zmusza podczas koncertów do niczym nieskrępowanego tańca.

Delphic

Publiczność zaintrygowana pierwszym singlem zespołu pt. „This Momentary”, bez mrugnięcia okiem przyjęła debiutancki materiał Delphic pełen mocnej elektroniki, przestrzennych dźwięków i ekstatycznych momentów. Jak sami potwierdzają muzycy zespołu, na „Acolyte” przenika się euforia i prawdziwa melancholia Manchesteru. To połączenie sprawia, że utwory takie jak „Doubt” czy „Halcyon” to chyba najbardziej wyczekiwane przez festiwalową publiczność kompozycje tego lata, bo każdy przecież czeka na moment kiedy wyjdzie słońce.

Bloody Beetroots Death Crew 77

Jeżeli szukacie nowych gwiazd muzyki tanecznej to warto zwrócić uwagę na Bloody Beetroots Death Crew 77, bo to właśnie oni mogą już wkrótce zawładnąć parkietami na całym świecie, a być może tak się już stało. Włoski duet The Bloody Beetroots szybko podąża ścieżką wyznaczoną przez rodaków z Crookers i jest jedną z najpopularniejszych ekip łączących energetyczną muzykę taneczną, disco, electro oraz hip hop z ravem i punkiem.

Booka Shade

Niemieccy mistrzowie elektroniki Booka Shade są jednym z tych zespołów, który wypracował swoje własne rozpoznawalne i niemożliwe do podrobienia brzmienie, inspirując przy tym całe zastępy producentów. Dzięki takim singlom jak „Body Language”, „Mandarine Girl”, „In White Rooms”, czy „Karma Car” oraz prowadzonej przez nich wytwórni Get Physical Walter Merzinger i Arno Kammermeier w ciągu kilku lat osiągnęli status gwiazd sceny tanecznej oraz w znacznym stopniu wpłynęli na kształt całej sceny elektronicznej.

Wcześniej ogłoszeni artyści to: Faithless, Calvin Harris, Thievery Corporation, Boys Noize, Metronomy oraz UFFIE.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy