Wpisz i kliknij enter

Kolejne gwiazdy Tauron Festiwalu Nowa Muzyka!

Znamy kolejne gwiazdy tegorocznej edycji Tauron Festiwalu Nowa Muzyka. Pod koniec sierpnia w Katowicach wystąpią – uwaga! – Lou Rhodes, Mary Anne Hobbs oraz Moderat. A wciąż się dopiero rozpędzamy! Lou na otwarcie

W tym roku pierwszy koncert Tauron Festiwalu Nowa Muzyka odbędzie się w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. To właśnie tam 26 sierpnia wystąpi na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce Lou Rhodes, wokalistka legendarnej trip-hopowej formacji Lamb.

Odchodząc od syntetycznych, tanecznych brzmień, kojarzonych z jej macierzystym zespołem, artystka skupiła się na tworzeniu prostych, intymnych piosenek na głos i gitarę, błyskawicznie doczekując się olbrzymiego uznania ze strony krytyków i publiczności oraz porównań z Finkiem. Podczas występu inaugurującego festiwal możemy się spodziewać obszernej prezentacji utworów zawartych na najnowszym albumie Lou Rhodes – „One Good Hing”.

Tym razem artystka zdecydowała się na współpracę z kolejną wielką legendą, oddając nadzór nad produkcją i aranżacjami muzykom z The Cinematic Orchestra, co zaowocowało kilkunastoma wspaniałymi kompozycjami, w których przeplatają się na równych prawach wpływy folku, trip-hopu i nastrojowej, poetyckiej ballady. Mamy nadzieję, że spotkanie z Lou Rhodes i jej niesamowitą muzyką będzie stanowiło doskonałe wprowadzenie w klimat naszego festiwalu.

Moderat

Niesamowita przebojowość ich zeszłorocznego, debiutanckiego albumu zaskoczyła praktycznie wszystkich miłośników nowych brzmień, a kawałki w rodzaju „Rusty Nails” momentalnie dorobiły się miana współczesnych klasyków. Nic dziwnego, że czytelnicy Nowej Muzyki właśnie ten album wybrali jako najlepsze dzieło w elektronice AD 2009.

Przemieszczając się z olbrzymią swobodą pomiędzy nu-rave, IDM, dubstepem, trip-hopem i kilkunastoma innymi gatunkami, oraz czerpiąc pełnymi garściami z dokonań firmowanych przez macierzyste zespoły twórców Moderata – Aparat i Modselector – Sascha Ring, Gernot Bronsert i Sebastian Szary stworzyli muzykę, która równie dobrze broni się w wersji studyjnej, jak i na koncertach, o czym mogą świadczyć pełne zachwytu reakcje widzów, obecnych na festiwalu Audioriver i poznańskim koncercie Radiohead. Ich występ w industrialnych przestrzeniach KWK Katowice to bez wątpienia jedna z najciekawszych propozycji naszego Festiwalu.

Nasza recenzja „Moderat” »

Mary Anne Hobbs

Mistrzowskie sety DJ-skie to kolejny charakterystyczny element festiwalu Tauron Nowa Muzyka, którego nie zabraknie również w tym roku. Zaczynamy naprawdę potężnym uderzeniem – setem w wykonaniu prawdziwej gwiazdy brytyjskiego radia, kobiety odpowiedzialnej za oszałamiającą karierę grime i dubstepu, DJ-ki, która wylansowała takie gwiazdy, jak Kode 9 czy Gaslamp Killer – Mary Anne Hobbs.

Prowadząc od lat autorski program w BBC, Hobbs prezentuje to, co najciekawsze we współczesnych brzmieniach, śmiało sięgając po gatunki, których obecność w mainstreamowych mediach jest marginalna – wonky, jazzstep czy drum’n’bass i tworząc niesamowicie energetyczną mieszankę, zdolną porwać do szaleńczych tańców nawet najbardziej opornych odbiorców. Radzimy się przygotować na wyjątkowe spotkanie z jedną z najbardziej bezkompromisowych DJ-ek obecnych na brytyjskiej scenie elektronicznej.

Dotychczas potwierdzeni

Swój udział w festiwalu potwierdzili dotychczas: Jaga Jazzist, Moderat, Lou Rhodes, King Midas Sound, Mary Anne Hobbs, Pantha du Prince, Floating Points & Fatima, Kidkanevil, Nosaj Thing. Więcej na stronie www.festiwalnowamuzyka.pl

Gdzie kupić karnety?

Karnety na Festiwal Tauron Nowa Muzyka można kupić na portalach:

Karnety 4-dniowe zostały wyprzedane. Od 1 do 30 kwietnia 2010 cena karnetu 3-dniowego wynosi 120 PLN, od 1 maja – 140 PLN. Bilety na otwierający festiwal koncert Lou Rhodes można nabyć w cenach: 30 – 40 – 50 PLN.

Koncert finałowy będzie miał miejsce w przestrzeni Szybu Wilson w Katowicach. Karnety czterodniowe dają możliwość wstępu na wszystkie koncerty. Ilość karnetów 3-dniowych jest również ograniczona.

Wszyscy podani wykonawcy, za wyjątkiem Lou Rhodes, wystąpią na terenie KWK Katowice (teren Muzeum Śląskiego). Artystę, który wystąpi na finałowym koncercie w Szybie Wilson ogłosimy wkrótce.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
baxinski
baxinski
13 lat temu

będą bilety jednodniowe?

Kalek
Kalek
13 lat temu

akurat na Radiohead większa część publiczności nie szalała specjalnie na Moderacie.. może poza momentem, kiedy Sasza złapał za gitarę ale krzyki szybko wycichły

mab
mab
13 lat temu

Info ze strony festiwalowej: posiadacze karnetów czterodniowych mają możliwość wstępu na wszystkie koncerty (w tym również koncert Lou Rhodes).

Abok
Abok
13 lat temu

Niech ktoś odpowie na pytanie efa, jak to jest z tym koncertem Lou? Z 4-dniowym karnetem darmo czy trzeba osobno płacić?

stachman
stachman
13 lat temu

Trzeba powiedziec, ze glowna scena Plockiej plazy zostawila w zeszlym roku, pod katem naglosnienia, Katowice dosc daleko w tyle… Slabiej podany Moderat moze sporo stracic. Z drugiej strony klimat w kopalni chyba bardziej mi podszedl do gustu. Oby Panowie organizatorzy przygotowali jakies zgrabne paczki na sierpien…;)

hunter
hunter
13 lat temu

no to grubo

J.Carrasco
J.Carrasco
13 lat temu

Andrew spokojnie, dowalą Four Teta albo Justice to wszystkim buty pospadają…

andrew1985
andrew1985
13 lat temu

na razie tylko audioriver nie spełnia pokładanych oczekiwań

H4C37
H4C37
13 lat temu

miło będzie znowu zobaczyć Moderat na żywo, robi się baaardzo ciekawie 🙂

ef
ef
13 lat temu

o rany, tzn. ze koncert lou rhodes nie wlicza sie w karnet i trzeba kupic osobny bilet ? o zgrozo …..

zombek
zombek
13 lat temu

a karnety za stówkę zniknęły…
nie trza było do końca czekać….

Polecamy