Wpisz i kliknij enter

Matmos w poszukiwaniu inspiracji

M.C. Schmidt i Drew Daniel zawsze słyneli z eksplorowania w swojej muzyce niezwykłych wzorców. Tak było kiedy samplowali dźwięki powstające podczas operacji chirurgicznej czy gdy tworzyli brzmieniowe odniesienia do wojny secesyjnej. W oparciu o jakie inspiracje zbudują swój nowy album „Treasure State”? Szeroko wykraczający poza ramy muzyki konkretnej duet z San Francisco zaskakiwał od początku swojej kariery. Wiele historycznych i obyczajowych odniesień w ich muzyce, pozwoliło sklasyfikować Matmos jako grupę, której styl podlega ciągłej ewolucji. Nie inaczej będzie na albumie „Treasure State”, którego tytuł oparty jest o amerykański stan Montana.

Jak wyjaśniają sami muzycy:

Chcemy odkryć i zbadać dźwiękowe właściwości przedmiotów codziennego użytku i różnych innych, takich jak ceramiczne doniczki, wiadra wody, aluminiowe puszki piwa czy igły kaktusa …”

Brzmiący bardziej jak dzieło sztuki niż album materiał ukaże się 8 lipca nakładem oficyny Cantaloupe.

Przypomnijmy, że duet wystąpi również na otwarcie sierpniowego OFF Festiwalu, jednak jak podają oficjalne źródła bilety zostały już dawno wyprzedane.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy