Wpisz i kliknij enter

Cronica świętuje swoje 50 wydawnictwo

Szerzej w ostatnich dniach prezentowana na naszych łamach oficyna Cronica, swoje 50 wydawnictwo celebruje wydaniem składanki, w tworzeniu której wziął udział między innymi Lawrence English, Janek Schaefer oraz Piotr Kurek ze Stephanem Mathieu! Crónica zaproponowała 18 artystom współpracę, w ramach łączenia ich stylów w różnych nieoczekiwanych konfiguracjach. W wyniku tego procesu powstało 9 utworów, z których każdy niesie za sobą inny przekaz. Na „Crónica L” mamy szeroki przegląd estetyk, w których wytwórnia porusza się od swoich początków oraz artystów, którzy w istotny sposób zapisali karty jej historii.

Co istotne wkład w ten jubileusz ma również nasz jedyny reprezentant w portugalskiej oficynie – Piotr Kurek, który sparowany został ze Stephanem Mathieu. Pełna lista konfiguracji poniżej:

Enrico Coniglio + Janek Schaefer: Unfurling Fugue
Gilles Aubry + Paulo Raposo: Forms of Suspension
Marc Behrens + Cem Güney: Mouth to Mouse
@c + Gintas K: K./85
Pure + Durán Vázquez: STOORM
Stephan Mathieu + Piotr Kurek: The Heavens Have Many Colors
Ran Slavin + Vitor Joaquim: Voices Over Water
Lawrence English + Stephen Vitiello: Circles of Twine
The Beautiful Schizophonic + Tu M’: Rêve General


Warto przypomnieć, że w ramach pierwszej odsłony cyklu wywiadów z artystami definiującymi niezależne wytwórnie, na łamach portalu dostępne są rozmowy z Ranem Slavinem i właśnie z Piotrem Kurkiem. Linki poniżej:

Ran Slavin

Piotr KurekJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
99vadim
99vadim
12 lat temu

meeh… nie chcę na razie nic zamawiać z mailorderu Cronici ani Neural-a kupować. skoro i tak jest to bonus do magazynu, mogliby za free jako download udostępnić z ew. możliwością wpłaty dowolnej sumy przez paypal… (jak seria „unlimited releases”)

Polecamy

Jlin – Wywiad

„Spodziewałam się, że moja ścieżka zawodowa kiedyś zaprowadzi mnie na sztukę baletową. Nie mogłam jednak przypuszczać, że pierwszym baletem, na który pójdę będzie ten, do którego muzykę skomponowałam.”