Wpisz i kliknij enter

Aeroplane się rozpadło

Z kultowego duetu stało się solowym projektem Vito de Luci. Taką informację zamieścił na facebookowym profilu Vito.

Aeroplane tworzyło dwóch Belgów – Vito de Luca i Stephen Fasano. Byli jednym z najpopularniejszych zespołów nawiązujących do stylistyki disco. Wymiernie przyczynili się do renesansu i powrotu tego typu muzyki na parkiety klubowe. Rozstanie jest o tyle zaskakujące, iż wydało się przed premierą ich debiutanckiego albumu – We Cant Fly. Długooczekiwanego, bo w ciągu siedmioletniego istnienia panowie raczyli nas tylko wieloma remixami i epkami. Właśnie rewelacyjnymi remixami – nierzadko lepszymi od oryginału – m.in: Lindstrøma, Grace Jones, Low Motion Disco, MGMT, Bloc Party, Friendly Fires zaskarbili sobie popularność fanów.

Słynęli również ze świetnych występów na żywo, i cyklicznie, co miesiąc wydawanymi mixami, które stały się syntezą gatunku nu disco i balearic. Docenił to sam Pete Tong, zapraszając ich do występu na jubileuszowym, pięćsetnym wydaniu Essential Mixu BBC Radio 1.

W ostatnich miesiącach – jak informuje Vito – po siedmiu latach, w wyniku rosnących nieporozumień i różnicy zdań, ich drogi się rozeszły. Wspólnie postanowili że projektem zajmie się Vito, a Stefano zacznie działalność w innym projekcie, który niedługo przyniesie niesamowite efekty. A we wrześniu – premiera We Cant Fly. Poniżej próbka tego, co nasz czeka.Jest nas 13 000 na Facebooku:


Polecamy