Wpisz i kliknij enter

The Whitest Boy Alive zagrają w Polsce

Po sporym sukcesie albumów „Dreams” i „Rules” czas na polskie koncerty składu The Whitest Boy Alive. Długo oczekiwane występy grupy już we wrześniu w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. The Whitest Boy Alive w Polsce przedstawiać nie trzeba. To zespół otoczony szczególnym kultem wśród wszystkich fanów tanecznych piosenek z nutą popowej melancholii. Subtelne bujające rytmy i charakterystyczny rozmarzony głos Erlenda tworzą muzyczną mozaikę nie do podrobienia. Kto słyszał takie hity jak „Intentions”, „Courage” czy „High On The Heels” wie, że kosmopolityczni berlińczycy to jedna z najciekawszych obecnie grup na indie-popowej scenie.

The Whitest Boy Alive zyskali stałe, całkiem spore grono fanów na całym świecie nie poprzez wielkie medialne kampanie, ale dzięki znakomitym koncertom we wszystkich zakątkach globu i internetowej „poczcie pantoflowej”. Ich popularność w kontynentalnej Eurpie, Meksyku czy w niezależnych środowiskach w Stanach zaowocowała propozycjami wykorzystania ich utwórów w projektach znanego skateboardera Jeremy’ego Rogersa czy ABC Networks. Zespół zagrał też live podczas telewizyjnego BBC Culture Show, dał też duży koncert w londyńskiej Astorii.

Oba albumy: „Dreams” i „Rules” w zachodniej prasie zajmowały też wysokie pozycje w corocznych plebiscytach na Płytę Roku. Melancholia i ironia, nostalgia i subtelny humor, popowy czar i taneczny puls przyniosły im sympatię także polskich fanów, którzy wreszcie doczekają się klubowych koncertów Erlenda i spółki.

Szczegóły polskich koncertów zespołu podamy wkrótce.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
laudia
laudia
11 lat temu

Poznań Eskulap 6/7 dyszek.

aubo lessi
aubo lessi
11 lat temu

Owszem byli. W 2004.

bscd
bscd
11 lat temu

a nie byli kiedys na astigmaticu?

laudia
laudia
11 lat temu

„”Rules” w zachodniej prasie zajmowały też wysokie pozycje w corocznych plebiscytach na Płytę Roku” – w corocznym plebiscycie (paru) forumowiczów nm także 🙂

laudia
laudia
11 lat temu

Yea! Bóg istnieje!

Crausus
Crausus
11 lat temu

Znakomity koncert Erlanda na tegorocznym openerze z Kings of Convenience, mam nadzieje, ze uda mi sie zdobyc wolne i wybrac sie do Poznania!!

Polecamy