Wpisz i kliknij enter

Muzyczne Filmy na ENH – co zobaczymy?

Prezentujemy Wam dziś opsiy oraz trailery najciekawszych muzycznych filmów, które zobaczyć będzie można podczas tegorocznej edycji festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wśród nich – choćby dokument poświęcony działalności Ricardo Villalobosa. Na tegorocznej edycji festiwalu Era Nowe Horyzonty pojawią się projekty łączące kinomanów i miłośników koncertowych wrażeń. Oryginalność przekazu, innowacja dźwięków i spora dawka muzyki charakteryzują dokumenty na tegorocznym festiwalu. Prezentujemy dziś opisy najciekawszych muzycznych filmów ENH 2010.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.enh.pl »

We Dont Care About Music, reż. Cédric Dupire, Gaspar Kuentz

  • Muzyka: Sakamoto Hiromichi, Otomo Yoshihide, Yamakawa Fuyuki, L?K?O, Numb, Saidrum, Umi No Yeah !!, Kirihito

Obraz niezależnej sceny japońskiej. Obserwujemy fragmenty koncertów zderzone z ujęciami życia codziennego. Muzyka balansuje od noise’u, przez industrial, laptopy, minimal, po avant-pop. W We Don’t Care About Music Anyway można też dostrzec wiele fascynujących zależności: miksowanie płyty zaburza tempo taśmy, a ucięcie kabla powoduje zniknięcie obrazu.

Tajemnice Oil City, reż. Julien Temple

  • Muzyka: Dr Feelgood

Charyzmatyczna filmowa opowieść w stylu noir o przypadku Dr Feelgooda, protopunkowej kapeli, czterech facetów w tanich garniturach, grających w pubach południowej Anglii. Oil City Confidential jest ostatnią częścią punkowej trylogii Juliana Temple’a, rozpoczętej przez Sex Pistols: Wściekłość i Brud i Joe Strummer – niepisaną przyszłość.

Villalobos, reż. Romuald Karmakar

  • Muzyka: Ricardo Villalobos

Oglądając ten film można poczuć się jak na imprezie houseowej na Ibizie. Didżej Ricardo Villalobos chilijskiego pochodzenia wprowadza ludzi w przyjemny trans. W rozmowie z reżyserem dokumentu Karmakarem dowiadujemy się jak Ricardo tworzy poszczególne brzmienia, buduje strukturę setu, tworzy bity itp. Z jednej strony jesteśmy świadkami muzycznego wydarzenia jakim jest impreza house i elektro a z drugiej obserwujemy pracę didżeja. Niezwykłe wydarzenie w kinie.

Neil Young Trunk Show, reż. Jonathan Demme

  • Muzyka: Neil Young

Jak obiecuje w podtytule filmu, Demme daje widzom sceny z koncertu: poruszone zdjęcia niczym z komórki fana, ekran podzielony na kilka części (by uchwycić to samo z różnych perspektyw) i szybkie wypady na backstage. Ale przede wszystkim pokazuje Neila Younga, centralną postać tego (przypominającego przyjacielskie jam session) wydarzenia. To on jest przewodnikiem doskonale z nim zgranych (po wielu latach wspólnego grania) muzyków. Nie chcą wspominać dawnych dobrych czasów. Udowadniają, że rock nie umarł, lecz nadal ma się całkiem dobrze.

The White Stripes: pod zorzą polarną, reż. Emmett Malloy

  • Muzyka: Jack White, Meg White (The White Stripes)

Film ten jest zapisem trasy koncertowej The White Stripes, która odbyła się w 2007 roku z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu. Razem z artystami podróżujemy po Kanadzie obserwując ich twórczo-intymny związek. Muzyka będąca mieszanką folku, bluesa i rocka grana jest na żywo. Formę teledysku przełamuje interakcja jaka zachodzi między Jackiem i Meg.

All Tomorrows Parties, reż. Jonathan Caouette

All Tomorrow’s Parties to ogromny festiwal muzyczny, który odbywa się w Anglii od 1999 roku. Muzyka oscyluje wokół takich stylów jak: post-rock, indie, underground hip-hop i wiele innych. Od 2002 Festiwal organizuje osobne wydarzenia także w USA.
Jonathana Caouette zrobił fascynujący dokument z ponad dwustu godzin materiałów dostarczonych przez fanów imprezy. Już od pierwszych ujęć film porywa rytmem dźwięków i obrazów, a całość zadziwia narracyjną płynnością i spójnością.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy