Wpisz i kliknij enter

Kolejni goście Unsoundu

Nowe gwiazdy październikowego festiwalu to grupa Mice Parade, Laetitia Sadier (ex-Stereolab) i Terror Danjah. Ale nie tylko! 21 października w krakowskim kościele św. Katarzyny wystąpi szwedzki duet Wildbirds & Peacedrums wraz z gośćmi – członkami Schola Cantorum Reykjavik Chamber Choir i Octava Ensemble. Partie chórów zostały zaaranżowane przez znaną ze współpracy z Mum Hildur Gudnadottir. Występ projektu eksplorującego brzmienia muzyki gospel i soul poprzedzi koncert kanadyjskiego eksperymentatora – Tima Heckera.

Swój występ na Unsoundzie potwierdziła również post-rockowa grupa Mice Parade. Pojawi się ona na tym samym koncercie, co Laetitia Sadier, była wokalistka Stereolab, która będzie promować material ze swojego debiutanckiego albumu „The Trip” nagranego dla City Slang. Obie gwiazdy wesprze młoda norweska multiinstrumentalistka – Silje Nes.

Ponieważ wieczory taneczne będą się odbywać w nowym klubie Fabryka, organizatorzy dostaną do dyspozycji dwie sale. Muzykę techno zaserwuje Petro Insperescu alias Pedro z Rumunii (na zdjęciu) i Mike Huckaby z Detroit (wraz z anonsowanym wczesniej Kyle Hallem). W ramach „Bass Mutations” zagra Terror Danjah z Anglii, Dorian Concept z Austrii, Eleven Tigers z Litwy oraz Supra1 z Krakowa, który właśnie zadebiutowal autorską EP-ką w barwach nowojorskiej wytwórni Trouble & Bass.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy