Wpisz i kliknij enter

Prawatt + Mirna Ray – trasa koncertowa

Jeśli nie macie jeszcze planów na wtorkowy wieczór, warto wybrać się do Sopotu. 3 sierpnia w tamtejszej Papryce trasę koncertową obejmującą również OFFa, Berlin, Lipsk i Szwajcarię rozpoczną Prawatt i Mirna Ray Prawatt to już gwiazdy trójmiejskiego eksperymentu. Skład prezentujący twórczość czasem niezbyt przystępną, ale wartą odhaczenia na liście muzycznych doświadczeń. Improwizowane eksperymenty z noisem, muzyką analogową bez użycia MIDI i komputerów – to trafne streszczenie ze strony labelu.

Mirna Ray to z kolei minimalistyczny skład na gitarę i perkusję, świetnie radzący sobie z wytwarzaniem atmosfery melancholijnego transu. Bracia przyznają się do fascynacji nie tylko muzyką (Fugazi, At the Drive-in, Sonic Youth), ale także literaturą (Bukowski, Kerouac, Witkacy). Ich brzmienie przywołuje pionierów polskiego noise’u takich jak np. Ewa Braun.

Przy okazji koncertów pojawi się okazja do zapoznania i nabycia pierwszego samplera labela Nasiono. Tracklistę wypełniają takie interesujące aliasy jak Towary Zastępcze, Prawatt, Popsysze, Bartłomiej Wołyniec, klasycy w postaci Szelestu Spadających Papierków i Karola Shwarza, mosiądz od Datadisk i Efektovol tuż obok miłych dla ucha Borysa Kossakowskiego oraz Asi i Kotów. Co ciekawe, znaczący procent utworów to wykonania live, więc mimo sporego udziału elektroniki, nie ma ucieczki od emocji, szczególnie, że płyta naświetla przekrój działalności Nasiona od 2004 aż do teraz.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj , a poniżej krótki teaser z trasy zaliczonej przez Mirnę i Prawatt dwa lata temu.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Job Karma – Ebola

Trzecia płyta wrocławskiego zespołu powraca po szesnastu latach od wydania w wersji winylowej i kompaktowej.