Wpisz i kliknij enter

Andrea Triana z Bonobo na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Dobra informacja dla wszystkich, którzy czekają na koncert Bonobo podczas tegorocznej edycji Tauron Festiwalu Nowa Muzyka – artysta przyjedzie do Katowic w pełnym koncertowym składzie, włącznie z wokalistką Andreą Trianą! Simona Greena, brytyjskiego producenta, muzyka i DJa występującego pod szyldem Bonobo nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu miłośnikowi nowoczesnych brzmień.

W ciągu jedenastu lat działalności udało mu się podbić zarówno fanów muzyki czysto tanecznej, jak i tych, którzy szukają wysmakowanych kompozycji i zapadających w pamięć melodii. 4 wydane przez niego dotychczas płyty, to najdoskonalsze przykłady na to, jak łączyć jazzową swobodę z energetyczną elektroniką, a goście, których zaprasza do współpracy przy nagrywaniu płyt oraz na swoje koncerty, to prawdziwa śmietanka nowej muzyki.

I tak właśnie będzie podczas kolejnego występu Bonobo w Polsce, odbywającego się w ramach piątej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka w ostatni sierpniowy weekend na terenach KWK Katowice, ponieważ tym razem oprócz koncertowego składu, artyście będzie towarzyszyć jedna z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia – Andrea Triana, której charakterystyczny głos zdominował tegoroczny, rewelacyjny album Bonobo – Black Sands.

Tych z Państwa, którzy trafili na jej zeszłoroczny koncert w katowickim Jazz Clubie Hipnoza zapewne nie trzeba juz bardziej zachęcać, ponieważ był to jeden z tych występów, które zapamiętuje się do końca zycia, pełen najprawdziwszej magii i cudownej muzyki.

Trudno się zresztą dziwić, skoro jest to wokalistka mająca na koncie współpracę z takimi mistrzami współczesnej elektroniki, jak Flying Lotus, Mr. Scruff czy też Natural Self, a o jej talentach wokalnych z zachwytem wypowiadają się tak znaczące postacie, jak Giles Peterson. Trudno też chyba znaleźć bardziej wyczekiwany w tym roku album, niż debiutancka płyta Andrei, której premiera odbędzie się pod koniec sierpnia.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu Bonobo, na którym królował głos niesamowitej Bajki, tak i na Black Sands to właśnie Andrea jest głównym elementem tworzącym klimat całej, rewelacyjnej płyty i jej najsilniejszym akcentem, a utwory z jej udziałem to największe przeboje z tego albumu, przyjęte z ogromnym entuzjazmem przez fanów na całym świecie.

Mamy nadzieję, że dzięki obecności Andrei Triany, ten koncert Bonobo będzie równie niezapomnianym widowiskiem, jak występ sprzed trzech lat, kiedy to podczas naszego festiwalu wspierała go wspaniała Kathrin de Boer z formacji Belleruche.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy