Wpisz i kliknij enter

Słuchamy solowego Igora Pudło

Zasłynął jako połowa wrocławskiego duetu Skalpel, który kilka lat temu namieszał w Ninja Tune dwiema świetnymi płytami. W tym roku Igor Pudło powraca jako Igor Boxx, proponując krążek „Breslau”. Pierwszy fragment już w sieci! Bohaterem tej płyty jest rodzinne miasto Igora – Wrocław i jego nieodległa historia. „Breslau” to muzyczna fantazja na temat oblężenia Festung Breslau przez Armię Czerwoną w 1945 roku.

– Tworząc tę płytę inspirowałem się takimi opowieściami muzycznymi jak Residents „Eskimo”, Steve Reich „Different Trains”, Kraftwerk „Computer World” – mówi Igor. – Wpłynęły też na mnie dźwiękowe narracje Lou Reeda o Berlinie i Nowym Jorku. Jest to dla mnie muzyczny „teatr wyobraźni”, a ze względu na zastosowane środki techniczne, czyli sampling i turntablizm ma to wiele wspólnego z muzycznymi historyjkami Kida Koali – dodaje.

Premiera płyty zaplanowana została na 25 października, całość ukaże się nakładem Ninja Tune. Już dziś możecie posłuchać kawałka „Alarm” – odwiedzając profil Igora na MySpace.

Pierwsza sceniczna prezentacja albumu odbędzie się podczas FreeForm Festival w Warszawie (Ninja Tune Night, 16 października). Jak Wam się podoba nowy Igor Boxx?Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Hedfunk
Hedfunk
13 lat temu

Gdybym nie wiedział,że to solowy projekt Igora, pomyślałbym że to kawałek nagrany pod szyldem Skalpel. Niezłe to jest. Czekam na album!

Polecamy