Wpisz i kliknij enter

Festiwal Ambientalny 2010- nasz patronat

W pierwszy weekend grudnia we wrocławskim Klubie Włodkowica 21, odbędzie się po raz kolejny Festiwal Ambientalny. Patronujemy temu wydarzeniu. Będzie to trzecia edycja imprezy promującej ambitną i awangardową muzykę elektroniczną stylistycznie obejmującą rejony takie jak ambient, minimal, trip hop, muzyka elektroakustyczna, IDM czy muzyka eksperymentalna. Festiwal Ambientalny prezentuje nietuzinkowych artystów wraz z ich osobliwym podejściem tak do formy muzycznej jak i jej treści oraz faktury. Tegoroczna edycja jest także pierwszą międzynarodową, gościć będziemy znanych i uznanych przez krytykę oraz publiczność artystów z Francji, Niemiec, Litwy, Grecji oraz oczywiście Polski. Na festiwalowej scenie zobaczymy między innymi:
SUBHEIM
Subheim to autorski projekt muzyczny kompozytora i artysty wizualnego Kostasa K. Jego muzyka to filmowo – eksperymentalne ujęcie elementów elektronicznych bogatych w muzyczną
przestrzeń i kobiece wokale Katji – wokalistki występującej z nim na koncertech. Bogate aranżacje oparte na głębokich wokalizach, instrumentach smyczkowych, perkusji i wielu innych epickich, elektronicznych i klasycznych brzmieniach sprawiają, iż Subheim to jeden z najbardziej obiecujących projektów eksperymentalnej muzki filmowo – elektronicznej.


KANGDING RAY
David Lettelier, czyli Kangding Ray to młody artysta urodzony we Francji. Muzyk, grafik oraz architekt, który współpracuje na stałe z pionierami z Raster Noton.

Jego debiutancki krążek “Stabil” (2006) okazał się być objawieniem na scenie współczesnej elektro-akustyki. Muzyka Kangding Raya to efekt zderzenia świata dźwięków cyfrowych z analogowymi, tworzącymi melodyjną całość.

TILMAN EHRHORN
Producent, kompozytor, muzyk /saksofon/ oraz realizator dźwięku. Ostatnio głównie skoncentrował się na projekcie solowym na bazie muzyki elektronicznej również nadal pracując jako muzyk jazzowy. Od czasu gdy samplery i syntezatory są dla niego jedynym źródłem dźwięku, ewoluował on w bardzo wyjątkowy sposób w stronę jazzu i muzyki improwizowanej. Oprócz wpływów współczesnej muzyki elektronicznej to właśnie nowoczesny jazz jest ważnym źródłem inspiracji dla jego kompozycji.


ELEVEN TIGERS
Naprawdę nazywa się Jokubas Dargis. Ten młody producent z Litwy w podsumowaniach tego roku na pewno niejeden raz zostanie wymieniony jako najlepszy debiut. Oprócz eterycznego dubstepu słychać w jego utworach mocne wpływy ambientu, czy nawet trip-hopu. Będzie to druga w tym roku jego wizyta w Polsce, po wczesniej zapowiedzianym występie na festiwalu UNSOUND.

Będzie można zobaczyć również Krzysztofa Orluka, Nejmano, Etamski i Pleq.

Organizatorem festiwalu jest Wrocławski Klub FORMATY, a więcej informacji na temat tego wydarzenia jest dostępnych na oficjalnej stronie.


Wyświetl większą mapęJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Blax
Blax
13 lat temu

Warto dodać, że Kangding Ray zajął na portalu wysoką pozycję w rankingu na płytę roku 2008. 😉

Polecamy