Wpisz i kliknij enter

The Blood of Heroes

Bill Laswell, Justin K. Broadrick, Submerged, Dr.Israel i inni. To musiało się udać. Obok wspomnianych artystów w nagraniu debiutu The Blood of Heroes udział wzięli: znany ze współpracy z Bong-Ra i Venetian Snares, perkusista Balazs Pandi, dźwiękowy manipulator Enduser, kompozytor M. Gregor Filip, a także drumnbassowy one-man band – KJ Sawka.
Wielość muzycznych środowisk, z których pochodzą autorzy mogłaby sugerować kakofonię, ew. jakiś nowy, niestrawny gatunek.
Stało się jednak inaczej. Wszystkie muzyczne światy znalazły swoje miejsce na płycie, łącząc się w różne dźwiękowe całości. Zamiast nowego gatunku mamy kalejdoskop tych dobrze znanych. W jednym utworze dubstep przeplata się z metalem, gdzie indziej dancehall z industrialem.

Elementem spinającym album w spójną całość jest gitara znanego z Godflesh, Jesu i Napalm Death Jasona Broadricka. Pojawia się w większości utworów, zwykle w postaci powolnego, industrialnego charkotu. Towarzyszy mu albo galopujący połamany beat, autorstwa Submerged, albo głęboki bas Laswella. Wokalnie materiał uzupełnia skandujący Dr.Israel.

Wbrew pozorom nie jest to ciągłe drumnbassowo-dubstepowe naparzanie, podszyte zgrzytem gitary i jamajskim wokalem. Są momenty szybsze, ale także chwile wytchnienia w postaci numerów trip-hopowo-ambientowych.

Na pewno jest to najmocniejsza pozycja w raczkującym na razie katalogu, świetnie zapowiadającego się labelu Ohm Resistance.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Palmer Eldricht
Palmer Eldricht
13 lat temu

moim zdaniem ta plyta jest jadnym z najciekawszych produkcji minionego roku.na poczatku,patrzac na sklad,myslalem ze plyta bedzie przekombinowana.mylilem sie.produkcja jest wywarzona i przemyslana,miejscami pelna wykluczajacych sie dziwiekow,ale mi sie to cholernie podobalo.rzadko kiedy slyszy sie zeby breakcorewy beat tak dobrze wspolgral z cierzka gitara i niskim basem.rewelacyjne polaczenie elektroniki z zywymi instumentami.dla kogos znudzonego i poszukujacego \\\”nowych\\\”brzmien powinno to zadowolic.
polecam inne wydamnictwa OHM RESISTANCE.

barto79
barto79
13 lat temu

Proponuję zamieścić kawałek „Remain”. Jest niesamowity.

Stalkyer
Stalkyer
13 lat temu

Enduser – dla mnie następca Broadricka

sobek
sobek
13 lat temu

całkiem fajna pozycja, Broadrick nie zawodzi.

z katalogu Ohm Resistance jednak bardziej podoba mnie się nowy SCORN. mniam!:)

Sordid
Sordid
13 lat temu

Całkiem Całkiem ^^

Polecamy