Wpisz i kliknij enter

Kilimanjaro Darkjazz Ensemble na koncertach w Polsce

Na trzy występy do naszego kraju przykedzie w listopadzie Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, jeden z najciekawszych kolektywów ostatnich lat.

  • 12 listopada – Wrocław, klub Puzzle
  • 13 listopada – Warszawa, Powiększenie
  • 14 listopada – Poznań – Blue Note

The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble powstał w roku 2000 jako projekt mający udźwiękawiać nieme filmy. Jason Köhnen i Gideon Kiers, absolwenci Utrecht School of Arts, połączyli swoje muzyczne i wizualizacyjne umiejętności w celu reinterpretacji klasycznych dzieł Murnaua („Nosferatu”) oraz Langa („Metropolis”).

Ciężko uchwycić charakterystyczne brzmienie TKDE w jednej kompozycji. Projekt rozwija się w różnych kierunkach w zależności od tego, którzy członkowie w danym momencie razem ze sobą tworzą. Dobrze dobrane proporcje atmosfery i techniki zawsze są solidną podstawą w utworach TKDE.

Koncerty TKDE to możliwie najszersze połączenie techniki analogowej i cyfrowej. Mieszanka tradycyjnego instrumentarium (składającego się z wiolonczeli, puzonu, skrzypiec, gitary, basu, wokali i perkusji) z dostępnym i/lub samodzielnie przygotowanym przez muzyków oprogramowaniem. Mieszanka stale wirująca i mutująca, tworząca organiczne i jednocześnie elektroniczne przedstawienie wspomagane wizualizacjami, które uzupełniają i wchodzą w interakcje z częstotliwościami wymienionych instrumentów.

Szczegóły poszczególnych koncertów podamy niebawem.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
stachman
stachman
10 lat temu

Wydarzenie warte kazdego grosika, ktore na nie wydalem…

keisuke
keisuke
10 lat temu

Szkoda, że Bong-Ra i jego Mount Fuji Doomjazz Corporation nie wpadną też do Krakowa…

homar_alex
homar_alex
10 lat temu

oj drogo jednak 🙂 5 dyszek w stolicy, półdarmo to to nie jest

Sordid
Sordid
10 lat temu

oby niedrogo jakos… chociaz szczerze w to watpie ^^

Polecamy

Marina Aleksandra

Marina Aleksandra ma na koncie EP wydane w niemieckiej wytwórni Advanced Black. Jest częstą gościnią na wielkich scenach Berlina czy Paryża bo jej bezlitosny, surowy bas „doraźnie koi niepokoje”. Dąży do rozbudzania fantazji, pozbycia się kompleksów, pruderii i wszelkiego skrępowania w odkrywaniu własnej natury.