Wpisz i kliknij enter

Laibach wraca do korzeni

Już 8 grudnia zawita do Polski ponownie grupa Laibach – tym razem koncert odbędzie się w krakowskim klubie Kwadrat. Pretekstem do występu jest trasa promująca specjalne wydawnictwo słoweńskiej grupy – „Laibach Revisisted”. W jego skład wchodzą dwie płyty. Pierwsza to zremasteryzowana wersja debiutanckiego krążka „Laibach” z 1985 roku z dodatkowymi utworami z ówczesnej sesji, a druga – kolekcja wczesnych nagrań formacji z lat 1980 – 1986 w nowych wersjach.
Podczas koncertu można będzie więc usłyszeć najważniejsze kompozycje dla pierwszego okresu działalności grupy, balansujące między preparowaną elektroniką a militarnym industrialem, choćby „Brat Moj”, „Drżava”, „Boji”, „Smrt Za Smrt” czy „Krvava Gruda – Plodna Zemlja”.

Laibach wykona ten materiał w Polsce po raz drugi. Pierwszy raz zabrzmiał on podczas legendarnej trasy zespołu The Occupied Europe Tour w latach 1983 – 1985 w towarzystwie brytyjskiego projektu Last Few Days. Laibach zagrał wtedy również w Krakowie – ale w klubie Rotunda.
Niebawem ma się ukazać również inny album Laibacha – „VolksWagner” – z własnymi interpretacjami utworów niemieckiego kompozytora, zrealizowanymi wspólnie z RTV Slovenia Symphonic Orchestra.

Więcej informacji:

www.galicja.netJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy