Wpisz i kliknij enter

Rozdajemy bilety na Jelinka i Isolée

W ramach weekendu z Dis/Cord w dniach 4 i 5 lutego w Cafe Kulturalna i Obiekcie Znalezionym w Warszawie zagrają dwie gwiazdy nowej elektroniki – Jan Jelinek i Isolée. Pierwszy z nich zasłynął jako pionier brzmień spod znaku click techno. Taką właśnie odświeżoną formułę gatunku przyniósł wydany przezeń w 2002 roku pod szyldem Farben album „Texture”. Po sześciu latach przerwy Jelinek powrócił niedawno do tego pseudonimu, publikując nakładem własnej firmy Faitiche EP-kę, zawierającą bardziej glitchowe brzmienia.

Pod własnym nazwiskiem niemiecki producent wyspecjalizował się w eksperymentach z samplingowanym jazzem. Rozpoczęła je słynna płyta nagrana dla Scape – „Loop-Finding-Jazz-Records” – z 2001 roku. Potem Jelinek skręcił bardziej w stronę elektronicznego kraut-rocka („Kosmischer Pitch” z 2005 roku), by obecnie znów powrócić do jazzu – o bardziej improwizowanym charakterze („Birds, Lake, Objects” z Masayoshi Fujitą z 2010 roku).

Isolée to autorski projekt hamburskiego producenta Rajko Muellera. Jego debiutancki album – „Rest” – stworzył podwaliny pod estetykę micro house, łącząc głęboką pulsację bitu i basu z finezyjną ekwilibrystyką krótko ciętymi samplami oraz wpływami rytmicznymi z electro i IDM. Po sześciu latach milczenia Isolée powraca z nowym albumem „Well Spent Youth” dla Pampa Records prowadzonej przez samego DJ-a Koze. Ukazująca się w lutym płyta potwierdza wyjątkowość tego skromnego artysty na klubowej scenie tanecznej w 2011 roku. To muzyka, której nie sposób zaszufladkować, o wielu barwach i odcieniach, pełna wyrafinowanej subtelności, lecz zawsze energetyczna i niosąca prawdziwie emocje.

Podczas imprezy w Cafe Kulturalna Jana Jelinka wspierać będą: Piotr Bejnar, 600 sto 900, Kubeq Nightclub oraz grający na trąbce Kamil Szuszkiewicz. Każdy z artystów przygotuje specjalny materiał na ten wieczór. W Obiekcie Znalezionym zagrają natomiast: Rado Bogash, Gathaspar i Alan Moore.

Więcej informacji:
www.discord.pl

Dla naszych Czytelników mamy po 5 zaproszeń na każdą z imprez. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wyślą maila w niedzielę 30 stycznia o godz. 20 na adres pagzyl@dziennik.krakow.pl i poprawnie odpowiedzą na pytanie: jacy artyści wystąpili na poprzednim evencie organizowanym przez Dis/Cord w ramach Warsaw Music Weeku w 2010 roku?Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy