Wpisz i kliknij enter

Polecamy Cyklotronikę. Pierwsza już w sobotę!

Cyklotronika to cykl kameralnych koncertów muzyki elektronowej. Wszystkie odbywać się będą co drugą sobotę w Sali Kameralnej Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Zobaczie plan koncertów. Pierwszy już w najbliższą sobotę. Line up:

  • 05.02 – Patryk Lichota
  • 19.02 – Szymon Kaliski
  • 05.03 – Arszyn/ Krzysztof Topolski
  • 19.03 – Lady Aarp
  • 02.04 – Wo/ Wojciech Morawski
  • Fan Page na Facebooku

Bilety kosztować będą 10 PLN – w ich cenę wliczona jest kawa w klubokawiarni Meskalina, która jest współorganizatorem cyklu.

Patryk Lichota

Założyciel i lider kolektywu audio-wizualnego KakofoNIKT (występy m.in na Heineken Opener 2009). Gra na saksofonie w punk-jazzowym zespole Mnoda oraz w grającym free-improvisation trio Kurort. Autor słuchowisk radiowych oraz muzyki teatralnej. W ramach Cyklotroniki zaprezentuje specjalny projekt Audio iluzje, w którym wykorzystywać będzie fenomeny błędów percepcji słuchowej.

Nasz układ słyszenia generuje czasem dźwięki, które nie istnieją fizycznie w przestrzeni, ale są rodzajem tonów wirtualnych, tworzonych wewnątrz ucha. Koncert przybierze kształt iluzjonistycznego pokazu, gdzie królikiem z kapelusza będą m.in. fantomowe słowa, tony Sheparda, efekt McGurka czy paradoks trytonu.

Szymon Kaliski

Muzyk mieszkający w niewielkim mieście pod Poznaniem. Komponuje bazując na prostych akustycznych loopach i nagraniach terenowych, zmieniając je w kruche powtarzalne melodie i minimalistyczne droney. Jego debiutancki album Out Of Forgetting został wydany w Lipcu 2010 pod szyldem Brytyjskiego wydawnictwa Audiomoves (młodszej siostry znanego Audiobulb) i otrzymał dobre komentarze wśród recenzentów:

Arszyn / Krzysztof Topolski

Elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe i interaktywne. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty.

Lady Aarp

Lady Aarp to duet – spotkanie muzycznych osobowości Kasi Kolbowskiej i Sebastiana Witkowskiego oraz harmonia niezwykłych instrumentów – harfy celtyckiej i komputera. Takie koncerty nie zdarzają się zbyt często – połączenie instrumentu powszechnie uważanego za emblemat kultury folkowej z bezduszną krzemową maszyną. Tym bardziej miło będzie nam gościć zespół ponieważ nie grał jeszcze w Poznaniu. Mariaż wirtuozerii, pasji, wyobraźni i alchemii brzmień. Dubowy puls, oddech, zgiełk i hałas.

Wo/ Wojciech Morawski

Muzyk laptopowy działający na pograniczu gatunków drone/ glitch/ minimal. Zainteresowany dźwiękiem przede wszystkim jako meta datą – informacją o informacji (przestrzeń, otoczenie, odbicia dźwięku). Jego muzyka obfituje w wyjątkowo wysokie dźwięki oraz odwołania do mechaniki zegarów.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy