Wpisz i kliknij enter

Tauron Festiwal Nowa Muzyka – Gold Panda i Falty DL

Niedawno informowaliśmy Was o nowej płycie Faldy DL, która ukaże się w marcu. Nowego materiału tego artysty posłuchacie na żywo w sierpniu, podczas szóstej edycji Tauron Festiwalu Nowa Muzyka. Kolejną gwiazdą imprezy będzie również Gold Panda. Debiutancki album Gold Pandy „Lucky Shirner” to bez wątpienia jedno z ciekawszych wydawnictw ubiegłego roku. Pochodzący z Wielkiej Brytanii artysta, związany z wytwórnią Ghostly International, zaproponował słuchaczom doskonałą mieszankę sprawdzonych hip-hopowych patentów z eksperymentalnymi rozwiązaniami kojarzącymi się z nagraniami Four Tet oraz mocno zaakcentowanymi orientalnymi wpływami.

Kolejnego wykonawcy, który w ostatni sierpniowy weekend pojawi się na scenach Tauron Nowa Muzyka Festiwal nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi nowoczesnych tanecznych brzmień, ponieważ jego wydany w 2009 roku album Love Is A Liability wywołał niemałe zamieszanie wśród fanów niekonwencjonalnego podejścia do muzyki. Falty DL, bo o nim właśnie mowa, dokonał rzeczy praktycznie niemożliwej i stworzył płytę, która zachwyciła zarówno miłośników hip-hopu, jak i wiernych fanów mrocznych IDMowych kompozycji, śmiało przekraczając wszelkie stylistyczne ograniczenia.

Wśród jego nagrań znajdziemy kawałki inspirowane klasycznym funkiem, czy disco, nie boi się również wycieczek w stronę soulu czy ragga, a w ciągu zaledwie kilkuletniej obecności na scenie zapracował sobie na tytuł jednego z najciekawszych producentów muzycznych, remiksując miedzy innymi takie sławy Vladislav Delay czy Mount Kimbie.

Najnowsze informacje dotyczące festiwalu znajdziecie na stronie FestiwalNowaMuzyka.pl – zapraszamy również na nasz Fan Page na Facebooku – Facebook.com/NowaMuzykaJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
HisName44
HisName44
13 lat temu

BARDZO! Tak trzymać!

kiszkajoy
kiszkajoy
13 lat temu

Mmm…niam!

Polecamy

Holger Czukay – dyskografia

24 marca Holger Czukay obchodziłby 80. urodziny. Z tej okazji przyglądamy się jego niezwykłej twórczości.