Wpisz i kliknij enter

Kangding Ray – zapowiedź

Za sprawą reżysera Nicolasa Lelievre’a pojawił się na portalu vimeo klip stanowiący pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa Kangding Raya, które ukaże się w kwietniu tego roku. Pierwszy krążek Davida Letelliera w barwach niemieckiej wytwórni Raster Noton pojawił się w roku 2006. „Stabil” utrzymane było w stylistyce, która do dziś stanowi znak rozpoznawczy ekipy RN. Jednak album ten był tylko jednym z rozdziałów w historii oficyny. W tym samym roku ukazały się nieśmiertelne zapiski współpracy miedzy Alva Noto a Ryuichi Sakamoto oraz wydawnictwa Pixela, Senking czy CoH. I chyba właśnie dlatego debiut Kangding Raya nie doczekał się należytej chwały.


Na szczęście drugie podejście okazało się skuteczniejsze i to głównie za sprawą zjawiskowych koncertów, które dzięki rozbudowanemu instrumentarium były okazją do obcowania z czymś naprawdę niezwykłym. „Automne Fold” doklejono łatkę wydawnictwa przełomowego, na którym dokonała się naturalna wręcz fuzja komputerowej obróbki dźwięku z organiczną, ludzką tkanką w postaci gitary i perkusji. Kto miał okazję zobaczyć pierwszy występ Kangding Raya na festiwalu Plateaux w Bydgoszczy wie o czym mówię.

Nowe wydawnictwo to wciąż wielka niewiadoma, gdyż ostatnia EPka „Pruitt Igoe”, a tym bardziej poniższy trailer nowego materiału stawiają więcej pytań niż dają odpowiedzi.

Or from Nicolas Lelievre on Vimeo.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ryba16
ryba16
13 lat temu

zacieram lapy!

maryanhov
maryanhov
13 lat temu

Or jest nieziemskie, oczekuje genialnego albumu 😉

Polecamy

3 pytania – King Midas Sound

W walentynki ukazał się nowy album projektu Kevina Martina i Rogera Robinsona, a dziś gościmy ich w naszym cyklu mini wywiadów.