Wpisz i kliknij enter

Nowe wydawnictwo Gathaspara

Nasz ulubiony młody twórca polskiej elektroniki proponuje pięć premierowych nagrań na cyfrowej EP-ce „Hurry Up Pony!” wydanej przez szwajcarską wytwórnię Numbolic. Po spenetrowaniu mrocznych i gęstych obszarów post-techno na ubiegłorocznym albumie „Artificial Respiration”, producent zwraca się w stronę masywnego dub techno. W tym stylu utrzymane są cztery utwory – „Hurry Up Pony!”, „Kidnapped Baloon”, „We Have Nothing” i „Saving Is Sexy”. Głębokie pulsacje bitu i basów uzupełniają tutaj z jednej strony chmurne pasaże ambientowych syntezatorów, a z drugiej – industrialne szumy i zgrzyty oraz tajemnicze szepty, głosy i wokale. Piąte nagranie – „Valley” – to wycieczka w stronę klimatów etno o bardziej przestrzennym brzmieniu.

Oryginalne wersje utworów Gathaspara uzupełniają remiksy zaprzyjaźnionych producentów, takich jak Dualism, Hidenobu Ito, Kaster Cordalis, Grau i Storlon. Co ciekawe – wydobywają one z muzyki warszawskiego artysty jeszcze więcej mroku, choć balansują między przemysłowym techno a plemiennym housem.

W calości mozna posłuchać nagrań pod linkiem:

www.soundcloud.com/numbolic/sets/gathaspar-hurry-up-pony

Nowa muzyka Gathaspara idealnie wpisuje się w kontekst nowego techno, którego podwaliny stworzyli producenci z Berghain, a któremu wizyjny rozmach nadali w tym roku Tommy Four Seven, Lucy czy Sandwell District. Czy to oznacza, że wśród polskich artystów Gathaspar jest dziś bardziej progresywnym twórcą niż weterani w rodzaju Jacka Sienkiewicza czy Marcina Czubali?Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
tec
tec
10 lat temu

Dobry jest! Szczególnie na żywo tylko szkoda że tak mało Go w Warszawie..

Polecamy