Wpisz i kliknij enter

Heliopause – Destination Planet Earth


Ale można się było tego spodziewać, patrząc na skład projektu Heliopause, który jest autorem tej EPki. Thomas Werner to producent dobrze znany jako Dynamik Bass System, który wydał już kilka singli i rewelacyjny album „The Mighty Machine”, który szybko został uznany jako kanon stylu electro-bass. Pozstali członkowie projektu to Keitch Tucker i Tommy Hamilton, czyli legendarne postaci sceny Electro-Techno, którzy swoją niepodważalną reputację zbudowali w projekcie AUX 88. Co innego mogło powstać ze współpracy tak znamienitego trio, jak nie genialne wydawnictwo, które długo będzie gosciło w setach didżejskich oraz na radiowych playlistach?

Przy takich projektach nasuwa się pytanie, która z tak charakterystycznych postaci będzie wywierała większy wpływ na brzmienie całości? W przypadku tego wydawnictwa mamy do czynienia z dozowaniem tego co najlepsze w Dynamik Bass System czy AUX 88, z chirurgiczną niemal precyzją.

Epkę owtiera intro rodem z filmów science-fiction. „Departure” jest doskonałym zwiastunem podrózy jakiej możemy się spodziewać, słuchając „Destination Planet Earth”. Później szybko następuje tytułowy numer, który jest potwierdzeniem, że żaden z producentów nie wywiera dominującego wpływu na brzmienie całości, mamy do czy nienia z nową jakością. To jest mikstura klawiszy i wypieszczonej produkcji z jakich znany jest DBS oraz klimatu basów i wokali w stylu AUX 88.

Numer 3. na – „Forward” – jest na moje ucho ukłonem w stronę analogowej klasyki electro. Można usłyszeć tutaj inspirację projektem Drexciya i ich rzeczami wydanymi w Submerge Recordings. Mamy tutaj płynące pady, bit z TR-808 oraz oczywiscie obowiązkowo kwaśne linie basu z TB-303. Wszystko zachowane w mrocznym klimacie byśmy nie zapomnieli, że jesteśmy w trakcie długiej podróży ze Słońca w kierunku Ziemi.

Numer 4. i ostatni – „Subtransmission” to równie mocna pozycja na EPce jak tytułowy numer „Destination Planet Earth”. Utwór jest jakby podsumowaniem całości, bo można tu wyłapać wszystkie klimaty, które słyszelismy przed chwilą. Mamy vocodery od Dynamik Bass System, charakterystyczny wokal AUX88, a wszystko okraszone klimatem rodem z laboratorium Dopplereffekt.

Mówiąc o tym wydawnictwie, nie można nie wspomnieć o rewelacyjnej okładce, która dopełnia całości, jako dopracowanego konceptu. EPka jest dostępna w wersji cyfrowej oraz na limitowanym winylu, na stronie www.robotmachine.com
Robotmachine Records, 2011







Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Irmin Schmidt – dyskografia

29 maja Irmin Schmidt obchodzi 82. urodziny. Przypominamy jego twórczość solową, tym samym zamykając przegląd dokonań członków grupy Can.