Wpisz i kliknij enter

Daisuke Tanabe, Teebs, Jeremiah Jae na Tauronie

[wide][/wide]
To kolejni wykonawcy, których zobaczymy pod koniec sierpnia w Katowicach. Organizatorzy informują jednocześnie, że Gold Panda musiał odwołać swój występ podczas festiwalu. Artysta wystosował pismo do polskich fanów. Daisuke Tanabe

[social type=”tweet” float=”right”]Japończyk, który w świadomości słuchaczy zaistniał jako autor gorąco przyjętego w 2010 roku albumu „Before I Forget”. Tworząc muzykę ukierunkowaną przede wszystkim na podbicie klubowych parkietów, pełną potężnych uderzeń basu i hip-hopowych rytmów, zdołał połączyć ją z brzmieniami kojarzącymi się dotychczas z ambientem czy rozwiązaniami stosowanymi przez prekursorów muzyki elektronicznej.

Teebs

Mtendere Mandowy pod nazwą Teebs zadebiutował w zeszłym roku w wytwórni Brainfeeder, publikującej najciekawszych artystów tworzących muzykę z pogranicza instrumentalnego, abstrakcyjnego hip-hopu. Tym, co najmocniej charakteryzuje dźwięki tworzone przez Teebs jest połączenie prawdziwie malarskiej wrażliwości na niuanse z bezkompromisowym podejściem do klasycznych, hip-hopowych rozwiązań.

Jeremiah Jae

W zupełnie innym kierunku podąża natomiast kolejny przedstawiciel wytwórni Brainfeeder, który pojawi się w ostatni weekend sierpnia by zagrać na terenie Nowego Muzeum Śląskiego. Jeremiah Jae, o którym mowa, to jeden z najnowszych nabytków wytwórni prowadzonej i założonej przez cieszącego się olbrzymim uznaniem Flying Lotusa.

Jego muzyka to setki sampli wygrzebanych zarówno z klasyki hip-hopu spod znaku J Dilla czy Madliba, jak i z kompletnie zapomnianych funkowych nagrań sprzed kilkudziesięciu lat, poddanych niezliczonej ilości przeróbek i modyfikacji, zniekształconych do tego stopnia, że powstaje całkiem nowa jakość i brzmienie, którego nie sposób przypisać innemu twórcy.

Gold Panda odwołuje

Organizatorzy poinformowali nas, że na festiwalu nie wystąpi Gold Panda. Artysta napisał:

[box bg=”#faf4d6″ color=”black”]Z przykrością zawiadamiam moich wszystkich, polskich funów, że nie będę mógł wystąpić 26 sierpnia na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, z bardzo poważnych powodów rodzinnych. Mam nadzieję, że podając to na tyle wcześnie, mogę liczyć na Waszą wyrozumiałość. Najmocniej przepraszam i mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić na doskonałym evencie. Do zobaczenia wkrótce.[/box]

[button size=”big” link=”http://www.festiwalnowamuzyka.pl”
target=”blank”]Strona festiwalu[/button]Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
przewodnicy po wroc³awiu

Great blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option?

There are so many choices out there that I’m totally confused .. Any tips? Appreciate it!

Polecamy