Wpisz i kliknij enter

Weekend z Unsound

Jeśli byliście na choć jednym koncercie w ramach tegorocznego Unsoundu, zapewne zwróciliście uwagę na ekipę „szalonych” kamerzystów grasujących na scenie i w jej okolicach. Poniżej prezentujemy efekt ich pracy – krótki klip dokumentujący pierwsze dni imprezy.

Tymczasem większą część festiwalu mamy już za sobą, jednak to właśnie w weekend czeka nas najwięcej atrakcji. W piątek w Kinie Kijów zagra trójka różnych, lecz jakże interesujących wykonawców: piewca muzycznej hauntologii The Caretaker, pionier syntezatorów Morton Subotnick i uosobienie dubstepu Kode9. W Teatrze Łaźnia Nowa na całą noc została zaplanowana impreza w rytmie techno, której punktem kulminacyjnym będzie występ Model 500.

W sobotę poza prezentacją oficyny Not Not Fun, organizatorzy postanowili przybliżyć twórczość dwóch brytyjskich syntezatorowych projektów – wywodzącego się z Ultravox Johna Foxxa z grupą The Maths oraz występujących niegdyś w Throbbing Gristle Chris & Cosey. W Łaźni Nowej do rana będzie można bawić się m.in. przy dźwiękach juke/footwork.

Niedzielę proponujemy rozpocząć w nietypowej koncertowej lokacji – Restauracji Feniks, gdzie wystąpią Haxan Cloak, Ekoplekz i Stellar Om Source – wszystkie projekty łączy mroczne brzmienie. W Synagodze Tempel nastąpi finisaż festiwalu – podniosłe sety zagrają Jacaszek oraz A Winged Victory Of Sullen w towarzystwie Sinfonietta Cracovia. Na mniej oficjalne zamknięcie można się wybrać do Klubu Pauza, gdzie wystąpią LA Vampires, Machinedrum i inni.

Pełny program dostępny tu.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – King Midas Sound

W walentynki ukazał się nowy album projektu Kevina Martina i Rogera Robinsona, a dziś gościmy ich w naszym cyklu mini wywiadów.