Wpisz i kliknij enter

Nowości od Nicolasa Jaara

Talent Jaara znów rozbrzmiał. Tym razem z innej, ciemnej strony.

Młody producent z chilijskimi korzeniami, a mieszkający w USA, tchnął w elektronikę melancholijny i uczuciowy prąd, ratując techno i house z tanecznej pułapki. Wszystko dzięki swoim instrumentom i eterycznym wokalom, mistrzowsko przytulających elektronikę. To wizjonerskie podejście u podstaw mające fascynacje Erikiem Satie i psychodelią, wybuchnęło na debiutanckim albumie „Space Is Only Noise” (nasza recenzja), pełnym świeżości i stawiającym znak równości między eksperymentem a popem. Nico, po dłuższym milczeniu wraca do nagrywania, z nowymi pomysłami i projektami.

Na dniach premiera owocu współpracy z Davem Harringtonem, gitarzystą i członkiem jego bandu. Wspólnie utworzyli projekt „Darkside”. EPka zawiera trzy utwory i zostanie wydana w wytwórni Jaara „Clown & Sunset”. Brzmi tak:

http://soundcloud.com/clownandsunset/sets/darkside-darkside-ep/

Znów unikalnie, znów świeżo – nieco abstrakcyjnego downbeatu, w otoczce ciepłej elektroniki, przetworzonych wokali Jaara i muśnięciach gitary Harringtona. To zaledwie część pracowitej jesieni – niedawno premierę miała kolejna EPka, wydana pod własnym nazwiskiem, „Dont Break My Love”:

http://soundcloud.com/clownandsunset/sets/dont-break-my-love-ep

Media donoszą również o współpracy z Matthewem Dearem. Podobno kończą pracę nad wspólnym utworem. Jaar ponadto, od początku 2012 roku zaczyna tour ze swoim bandem. Oby odwiedził Polskę – jedyny do tej pory koncert odbył się w poznańskim SQ. To stanowczo za mało…

http://www.nicolasjaar.net/

http://www.clownandsunset.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy