Wpisz i kliknij enter

Inertia/Resisting Routine

Założony na początku minionej dekady sub-label wytwórni Delsin o nazwie Ann Aimee miał za zadanie promować nowe talenty na scenie techno. I rzeczywiście – przez ten czas naklejka firmy została przybita na winylowych krążkach kilkunastu producentów, z których takie nazwiska, jak Alex Cortex, Brendan Moeller czy Delta Funktionen, stanowią dziś forpocztę klubowej elektroniki.

W minionym roku Ann Aimee opublikowała serię czterech płyt, zawierających zestaw premierowych nagrań kolejnych artystów zaproszonych do współpracy przez szefostwo tłoczni. Teraz trafiają one na kompaktowy album, zmiksowane w jedną całość przez kryjącego się pod wspomnianym szyldem Delta Funktionen holenderskiego didżeja i producenta – Nielsa Luinenburga.

Zestaw, który znalazł się na „Inertia/Resisting Routine” składa się z szesnastu nagrań. Zaczyna się nietypowo – bo od podłamanego na breakbeatową modłę „Rainy Days” Saschy Rydella znanego ze współpracy z cenioną wytwórnią Fachwerk. Dopiero jego młodszy kolega – Sawlin – uderza w swym „Excipidial” w mocne tony industrialnego techno w stylu dawnych dokonań Downwards. Bardziej funkową odmianę gatunku proponuje natomiast Ozka – a świadectwem tego „Square Beauty” o wyjątkowo gęstym brzmieniu.

[embeded: src=”http://www.junostatic.com/ultraplayer/07/MicroPlayer.swf” width=”400″ height=”130″ FlashVars=”branding=records&playlist_url=http://www.juno.co.uk/playlists/builder/1885071-02.xspf&start_playing=0&change_player_url=&volume=80&insert_type=insert&play_now=false&isRe lease=false&product_key=1885071-02″ allowscriptaccess=”always”]

Szorstką rytmikę o chicagowskim rodowodzie znajdujemy w „Plaisir Interdit” Cosmina TRG. Stąd już blisko do Detroit – a zabiera nas tam duet Skudge w kompozycji „Pollution”. Powrotem do twardego grania o industrialnym sznycie jest „24-7” francuskiego producenta Marcelusa. Takie dźwięki zgrabnie korespondują z tektonicznymi bitami rodem z Berghain, o które zadbał w „Last One At 1080” Peter Van Hoesen. Pewne uspokojenie przynosi dopiero Conforce – jego „When It Appeared” to bardziej przestrzenna wizja rozwibrowanego techno.

Masywnymi bitami rodem z zaszumionego dubstepu uderza Lucy w kompozycji „Wytonia”. Dla odmiany brytyjski producent Sigha współpracujący głównie z Hotflush skręca w stronę regularnej rytmiki, wpisując w „Finding Myself” soczysty loop o acidowym tonie. Wątek ten znajduje kontynuację w „Static” Redshape`a. Dopiero Area Forty One w swym „C.N.T.C.T.” znów pobija stawkę industrialnymi dźwiękami rodem z dawnego Tresora. Na zwarte i szybkie granie w szwedzkim stylu stawia z kolei Roman Lindau w swym „Borne”.

Finał zaczyna się od melodyjnej partii piano, która ozdabia utwór „Pneumatic” Mike`a Denherta. Jego brytyjski kolega – Milton Bradley – sięga natomiast po lekko zdubowane wibracje w „Sequence # 1”. Na koniec Delta Funktionen proponuje własne nagranie – to podbite plemiennymi congami hipnotyczne techno o strzelistym brzmieniu („Torpor”).

Luinenburg świetnie radzi sobie z miksem – nagrania płyną swobodnym tokiem, napięcie rośnie z utworu na utwór, a kulminacyjne momenty eksplodują surową i dziką energią. „Inertia/Resisting Routine” to świetna płyta na dobry początek nowego roku dla miłośników ciężkiego techno.

Ann Aimee 2012

www.ann-aimee.net

www.deltafunktionen.netJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jjv
jjv
11 lat temu

wypas

Polecamy

Cały czas szukam swojego miejsca – rozmowa z Ku Ku

Ku Ku, czyli Adam Skrzypkowski, wydał niedawno album „ESC EP”, który był pretekstem do rozmowy o grach wideo, animacjach, polskiej muzyce elektronicznej, japońskim techno oraz pracach