Wpisz i kliknij enter

Tauron Festiwal Nowa Muzyka – pierwsze gwiazdy

[wide][/wide]

Siódma edycja Tauron Festiwalu Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 23 – 26 sierpnia 2012. Znamy pierwsze gwiazdy: to Gang Gang Dance, Chris Clark, Rustie, Sepalcure, Kwes, L-Vis 1990 oraz Scuba. W sprzedaży znalazły się już bilety 2-dniowe.

Kwes

Brytyjski multiinstrumentalista, znany między innymi ze współpracy z Leftfield oraz Ebony Bones, okrzyknięty przez Matthew Herberta jednym z najciekawszych innowatorów we współczesnej muzyce elektronicznej. Sswoboda z jaką przemieszcza się pomiędzy hip-hopowymi brejkami a eksperymentalnymi dźwiękami spod znaku IDM, zapewnił mu olbrzymie uznanie pośród muzyków, które zaowocowało wspólnymi nagraniami między innymi z Mikahu czy Damonem Albarnem.

Sepalcure

Równie nieortodoksyjne podejście do muzyki zaprezentuje Wam nasza następna gwiazda, wyczekiwany przez wielu nowojorski duet Sepalcure, złożony z Praveena Sharmy oraz Travisa Smitha, znanego lepiej jako Machine Drum. Przygotujcie się na prawdziwe taneczne szaleństwo zbudowane na wariacjach wokół klasycznego house’u, dubstepu i glitchowych wynalazków, podane tak by usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych odbiorców.

Scuba

Twórca, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi eksperymentalnej elektroniki, autor jednego z najlepszych ubiegłorocznych albumów – Triangulation na którym pokazał, że nawet w erze Skrillexa, dubstep wciąż może brzmieć świeżo i zaskakująco.

Rustie

Jego Glass Swords okazali się jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń muzycznych ubiegłego roku, a twórczość młodego producenta szybko znalazła sobie miejsce na radiowych plejlistach. Przeciwnicy oskarżają go o nadmierną prostotę i stosowanie melodramatycznych chwytów, fani zaś bronią artysty twierdząc, że wnosi na skostniałą już nieco scenę nowych brzmień dziecięcą wręcz wrażliwość i niesamowitą umiejętność panowania nad reakcjami publiczności.

Clark

Artysta, który zasłynął przede wszystkim tym, że tworzy muzykę wymykającą się wszelkiemu opisowi i próbom gatunkowego zaszufladkowania. Jego dotychczasowe nagrania próbowano już kategoryzować jako trip-hop, avant-rave, post-rock, IDM czy organiczny noise, prawda jest jednak taka, że każdy utwór Clarka to samodzielna konstrukcja, wymagająca od słuchaczy przedefiniowania całej dotychczasowej wiedzy o muzyce elektronicznej.

Gang Gang Dance

Uznawani za przedstawicieli „anty-muzyki”, epatujący potężnymi ścianami hałasu, gitarowymi przesterami i elektronicznym chaosem, wdarli się w 2004 roku na amerykański rynek muzyczny debiutanckim albumem Revival of the Shittest, pokazując olbrzymi talent wokalistki Liz Bougatsos i udowadniając, że nie uznają żadnych muzycznych kompromisów.

Są karnety

W sprzedaży są już karnety 4- oraz 2-dniowe (odpowiednio 150 PLN oraz 130 PLN). Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na www.festiwalnowamuzyka.plJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
9 lat temu

yo chca tycho

Kamil Downarowicz
9 lat temu

Battles……aj aj

Heliosphaner
Heliosphaner
9 lat temu

Czy nieobecność FaltyDL będzie wynagrodzona w tym roku?

Heliosphaner
Heliosphaner
9 lat temu
Reply to  Heliosphaner

Oczywiście nieobecność w zeszłym roku 🙂

stachman
stachman
9 lat temu

Triangulation jest z 2010… Latka leca…;) Fajne nazwiska na start… Scuba w zeszlym roku dobrze bujal w M25. Na pewno chetnie to powtorze:)

adam sru
adam sru
9 lat temu

mozna na was liczyc [niezmiernie cieszy mnie, ze pomineliscie w opisie L-Visai i to odpowiednio podsumowaliscie opsialiscie Rustiego].

Polecamy