Wpisz i kliknij enter

Tauron Festiwal Nowa Muzyka – pierwsze gwiazdy

[wide][/wide]

Siódma edycja Tauron Festiwalu Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 23 – 26 sierpnia 2012. Znamy pierwsze gwiazdy: to Gang Gang Dance, Chris Clark, Rustie, Sepalcure, Kwes, L-Vis 1990 oraz Scuba. W sprzedaży znalazły się już bilety 2-dniowe.

Kwes

Brytyjski multiinstrumentalista, znany między innymi ze współpracy z Leftfield oraz Ebony Bones, okrzyknięty przez Matthew Herberta jednym z najciekawszych innowatorów we współczesnej muzyce elektronicznej. Sswoboda z jaką przemieszcza się pomiędzy hip-hopowymi brejkami a eksperymentalnymi dźwiękami spod znaku IDM, zapewnił mu olbrzymie uznanie pośród muzyków, które zaowocowało wspólnymi nagraniami między innymi z Mikahu czy Damonem Albarnem.

Sepalcure

Równie nieortodoksyjne podejście do muzyki zaprezentuje Wam nasza następna gwiazda, wyczekiwany przez wielu nowojorski duet Sepalcure, złożony z Praveena Sharmy oraz Travisa Smitha, znanego lepiej jako Machine Drum. Przygotujcie się na prawdziwe taneczne szaleństwo zbudowane na wariacjach wokół klasycznego house’u, dubstepu i glitchowych wynalazków, podane tak by usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych odbiorców.

Scuba

Twórca, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi eksperymentalnej elektroniki, autor jednego z najlepszych ubiegłorocznych albumów – Triangulation na którym pokazał, że nawet w erze Skrillexa, dubstep wciąż może brzmieć świeżo i zaskakująco.

Rustie

Jego Glass Swords okazali się jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń muzycznych ubiegłego roku, a twórczość młodego producenta szybko znalazła sobie miejsce na radiowych plejlistach. Przeciwnicy oskarżają go o nadmierną prostotę i stosowanie melodramatycznych chwytów, fani zaś bronią artysty twierdząc, że wnosi na skostniałą już nieco scenę nowych brzmień dziecięcą wręcz wrażliwość i niesamowitą umiejętność panowania nad reakcjami publiczności.

Clark

Artysta, który zasłynął przede wszystkim tym, że tworzy muzykę wymykającą się wszelkiemu opisowi i próbom gatunkowego zaszufladkowania. Jego dotychczasowe nagrania próbowano już kategoryzować jako trip-hop, avant-rave, post-rock, IDM czy organiczny noise, prawda jest jednak taka, że każdy utwór Clarka to samodzielna konstrukcja, wymagająca od słuchaczy przedefiniowania całej dotychczasowej wiedzy o muzyce elektronicznej.

Gang Gang Dance

Uznawani za przedstawicieli „anty-muzyki”, epatujący potężnymi ścianami hałasu, gitarowymi przesterami i elektronicznym chaosem, wdarli się w 2004 roku na amerykański rynek muzyczny debiutanckim albumem Revival of the Shittest, pokazując olbrzymi talent wokalistki Liz Bougatsos i udowadniając, że nie uznają żadnych muzycznych kompromisów.

Są karnety

W sprzedaży są już karnety 4- oraz 2-dniowe (odpowiednio 150 PLN oraz 130 PLN). Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
11 lat temu

yo chca tycho

Kamil Downarowicz
11 lat temu

Battles……aj aj

Heliosphaner
Heliosphaner
11 lat temu

Czy nieobecność FaltyDL będzie wynagrodzona w tym roku?

Heliosphaner
Heliosphaner
11 lat temu
Reply to  Heliosphaner

Oczywiście nieobecność w zeszłym roku 🙂

stachman
stachman
11 lat temu

Triangulation jest z 2010… Latka leca…;) Fajne nazwiska na start… Scuba w zeszlym roku dobrze bujal w M25. Na pewno chetnie to powtorze:)

adam sru
adam sru
11 lat temu

mozna na was liczyc [niezmiernie cieszy mnie, ze pomineliscie w opisie L-Visai i to odpowiednio podsumowaliscie opsialiscie Rustiego].

Polecamy

3 pytania – Avtomat

W naszym cyklu mikrowywiadów gościmy prawdziwego „człowieka orkiestrę”.