Wpisz i kliknij enter

Crippled Black Phoenix trzy razy w Polsce

Agencja koncertowa PW Events ma wielką przyjemność zaprosić na koncerty jednej z ciekawszych brytyjskich formacji – zespołu Crippled Black Phoenix. Listopadowe występy grupy spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Tym razem Crippled Black Phoenix podczas swojej europejskiej trasy „WE SHALL SEE VICTORY TOUR” zaprezentuje materiał z nadchodzącego wydawnictwa „(Mankind) The Crafty Ape”. Nowy album, który swoją premierę będzie miał 30 stycznia usłyszeć będziemy mogli na żywo już pod koniec marca.

Bilety:
25.03 godz. 20:00 Sfinks / Sopot / bilety: 39/49 PLN
26.03 godz. 20:00 Progresja / Warszawa / bilety: 50/60 PLN
27.03 godz. 20:00 Bezsenność / Wrocław / bilety: 39/49 PLN

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku i nie bez powodu na początku swojej działalności byli określani jako supergrupa. Przez zespół przewinęło się bowiem mnóstwo ważnych artystów, by wymienić tylko Dominica Aitchisona z Mogwai i Justina Greavesa z Electric Wizard, a ich debiutancki album wyprodukował Geoff Barrow z Portishead.

Twórczość CBP wpychana była do wielu już szufladek -od doom metalu, po post rock do freak folku. W żadnej z nich zespół jednak nie utrzymywał się na dłużej. Muzyka zespołu to połączenie eksperymentalnych brzmień z klasyką, progresji z awangardą, mocnych uderzeń z przepięknymi balladami. Sam zespół swoje utwory określa „balladami końca świata”.

Jak do tej pory grupa nagrała cztery płyty. Ostatnia w ich dorobku to „I,Vigilante”. Aktualnie grupa pracuje nad kolejnym albumem, który ukaże się pod koniec roku.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy