Wpisz i kliknij enter

Festiwal Nowa Muzyka zmienia lokalizację

Organizatorzy Tauron Festiwalu podjęli decyzję o jednorazowym przeniesieniu imprezy na teren Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Wszystko z powodu prac budowlanych, jakie toczą się na dotychczasowym miejscu imprezy.

Na terenie dotychczasowej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice (znanej również jako Ferdynand) już za rok powstanie siedziba Nowego Muzeum Śląskiego. Dlatego tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka będzie jedyną odbywającą się w nowej lokalizacji. Trzy kolejne edycje festiwalu (w latach 2009-2011) pokazały, że teren KWK Katowice / Nowe Muzeum Śląskie, poza niesamowitym potencjałem architektonicznym, a co za tym idzie historycznym dziedzictwem regionu Górnego Śląska, stanowi również idealne miejsce do organizacji imprez muzycznych.

Najważniejszym argumentem przemawiającym za przeniesieniem tegorocznej edycji festiwalu stała się chęć zapewnienia wszystkim widzom maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa podczas pobytu w Katowicach. Niestety, nawet z wykorzystaniem wszystkich dostępnych technologii i nakładów pracy, na terenie KWK Katowice w obecnym stanie budowy nowego gmachu Muzeum Śląskiego nie byłoby to możliwe.

Wszystkie najważniejsze informacje związane z przeniesieniem festiwalu znajdziecie na stronie www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Eksperymentalne oblicze RPA – część #40

Nowy rok i nowa część cyklu. Całkiem niedawno wyszły dwa albumy szwajcarskiego producenta Dejota, który nagrał je podczas pobytu w RPA. Poznajcie jego wyjątkową elektronikę!