Wpisz i kliknij enter

Majówka nie tylko na grillu

W tym roku majówka zaczęła się już w kwietniu a biorąc pod uwagę fakt, że koniec świata coraz bliżej, może być to Wasza ostatnia majówka. Warto więc bardzo poważnie zastanowić się w jaki sposób wykorzystać ten słoneczny – wedle zapowiedzi uroczych pogodynek – czas. Naprawdę chcecie trwonić go na spacery, rowery i grille?! Ok, tradycję ciężko przełamać ale przecież pozostają jeszcze wieczory. Sprawdźcie, co ciekawego będzie się działo w ciągu tego wyjątkowo długiego, majowego weekendu. Oczywiście to tylko wybór propozycji i miejsc, także jeśli wiecie o czymś jeszcze, nie bądźcie samolubami i podzielcie się tą wiedzą z resztą nowomuzycznych czytelników.

Już dziś o 20 w opolskim Narodowym Centrum Piosenki Polskiej startuje set „naszego” człowieka w Ninja Tune czyli Igora Boxx. Do tego wizualizacje w wykonaniu VJ Spectribe’a i macie gwarancję świetnej imprezy. Kilkadziesiąt kilometrów na północny zachód, w klubie Eter dzieję się równie dobrze – Chase & Status Dj Set + Rage. Kto nie trafi do Wrocławia może spróbować następnego dnia w łódzkiej Wytwórni. Z kolei dla koneserów bardziej subtelnych brzmień mamy propozycję warszawską – 22.15. Cafe Kulturalna i wyjątkowy koncert zjawiskowej Kari Amirian. Oprócz Kari i jej zespołu gościnnie wystąpią Sandra Kopijkowska – harfa i Beuno Bros – live electronics.

W sobotę wszystkie drogi prowadzą do Centrum Stocznia Gdańska. Przypomnijmy – podczas polskiej odsłony Electronic Beats zaprezentuje się m.in. James Blake, Digitalism i Jazzanova. Jeśli nie możecie być w tym czasie na północy to absolutnie nic straconego. W Zielonej Górze wystąpi ta, której pojawienie się na naszych łamach wywołało wcale niemałą wojenkę. Marina w klubie X-Demon!

Jest niedziela a Wy nadal jesteście w Zielonej Górze? Tak, tak, ten wieczór z Mariną dał do wiwatu. Nie martwcie się, możecie wrócić do siebie udając się do Piekarni Cichej Kobiety, gdzie w ramach I Zielonogórskiej Wiosny Bluesowo-Jazzowej wystąpi Jazzpospolita.

Na ostatni wieczór kwietnia mamy dla Was dwie propozycje nie do odrzucenia. Wałbrzych, klub A’propos i Pink Freud promujący najnowszy album „Horse and power” oraz Jazz Club Hipnoza w Katowicach i koncert rewelacyjnego Portico Quartet.

1 maja, dzień świąteczny, wypada więc zrobić coś naprawdę wyjątkowego. Proszę bardzo, tego na pewno nie znacie – Cegielnia Rzucewo (to niedaleko Pucka) i enigmatyczna impreza tylko na zaproszenia. Będzie Brodka, Novika & Lovefinders, DJ Lex – na klubowo w zupełnie nadzwyczajnym otoczeniu.

Środę również proponujemy spędzić na północy – kolejne niecodzienne zdarzenie będzie miało miejsce w Gdyni. Na Nabrzeżu Pomorskim przy „Darze Pomorza” wyświetlony zostanie film Charlie’go Chaplin’a z 1925 r. „Gorączka Złota”. Muzycznie zilustruje go kwintet Wojtka Mazolewskiego. Bądźcie tam już o 21.00.

Od czwartku do soboty ponownie zapraszamy do Wrocławia na Asymmetry Festival 4.0 w Browarze Mieszczańskim. Swoją czwartą edycję będzie mieć także impreza „Podotykaj sobie dźwięk”. Od piątku do soboty w poznańskim KontenerArt czekają na Was warsztaty, puszczanie latawców, dj sety i koncerty.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy