Desire Marea – Desire
Jarek Szczęsny:

To nie pierwszy taki przypadek.

His Master’s Voice – Log: Canis Majoris
Paweł Gzyl:

Podróż w stronę Syriusza.

Cel (Felix Kubin & Hubert Zemler) – Cel
Jarek Szczęsny:

Radosne odbicie.

Fabrizio Rat – Shades Of Blue
Paweł Gzyl:

Modularna polifonia.

Long Arm – Silent Opera
Jarek Szczęsny:

Trip-hop nigdzie nie odszedł.

Jeff Parker & The New Breed – Suite For Max Brown
Łukasz Komła:

Projekcja magicznych obrazów.

Various Artists – Air Texture Vol. VII
Paweł Gzyl:

Rrose i Silent Servant serwują ambient? Niemożliwe!

Siavash Amini & Saåad – All Lanes Of Lilac Evening
Jarek Szczęsny:

Bez szwów.

Villaelvin – Headroof
Jarek Szczęsny:

Tylko bardziej.

Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.Op!Era Folk Festival w Białymstoku

Przypomnijmy, że Halfway Festival (W połowie drogi) to przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Komitet Kultury Takk projekt mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej.

To dwa różne, ale połączone jedną ideą festiwale – Songwriting Op!Era Festival i Op!Era Folk Festival – które pozwolą spotkać się miłośnikom muzyki niezależnej w połowie drogi między tradycją europejską, amerykańską i wschodnioeuropejską.

Op!Era Folk Festival, nowy festiwal muzyki niezależnej i folkowej zagości w Białymstoku. Jednocześnie jest to druga odsłona Halfway Festival, który odbył się w tym samym miejscu trzy tygodnie wcześniej, 9 i 10 czerwca 2012.

Festiwal zainauguruje w piątek, 29 czerwca, Kapela ze Wsi Warszawa z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz męskim chórem Constantine z Niszu (Serbia), a na koniec, 1 lipca, po raz pierwszy w Polsce Woven Hand!

29.06.2012

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz chór męski Constantine z Niszu (Serbia)
Kapela ze Wsi Warszawa

30.06.2012

FolkRoll
Re1ikt
The Loom
Vasya Oblomov

01.07.2012

Chłopcy kontra Basia
Sin Fang
Haydamaky
Great Lake Swimmers
Woven Hand

Great Lake Swimmers

Kanadyjski folkowy band znad wielkich jezior. Zanurzony w tradycji i historii regionu. Świat podbili utworem „Your Rocky Spine”. Potrafią zagrać na lokalnym festiwalu na farmie jak i na wielkich imprezach. Bezpretensjonalni, naturalni i bardzo przyjacielscy. Koniecznie chcą poznać region, okolice Białegostoku. Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy Tony Dekkera w Wainfleet, Ontario. Obecnie zespół na stałe przebywa w Toronto.

Ich muzyka charakteryzuje się melodyjnością i nawiązaniem do najlepszych folkowych tradycji Ameryki Północnej. Ich styl porównywano m.in. do Red House Painters, Nicka Drake’a, Iron & Wine, Neila Younga i Willa Oldham’a. Lider zespołu Tony Dekker podkreśla duży przywiązanie do twórczości Grama Parsonsa i Hanka Williamsa. Dotychczas wydali 5 płyt. Najnowsza, „New Wild Everywhere”, ukazała się 8 kwietnia.

Zagrają w Polsce po raz pierwszy!

Oficjalna strona zespołu: www.greatlakeswimmers.com

Woven Hand

Woven Hand to kompilacja alt-country, folku i rocka przywołująca ballady Nicka Cave’a, Jeffreya Lee Pierce’a czy Boba Dylana. David Eugene Edwards określany natomiast jest człowiekiem instutucją, który przyciąga swoją muzyką, niezwykłą osobowością, potężnym i hipnotyzującym głosem miliony fanów na całym świecie. Amerykańskie media wspominając Edwardsa mówią „you will never see a more passionate performer than this man”. To będzie wielkie muzyczne wydarzenie dla Białegostoku!  

http://www.youtube.com/watch?v=tgAODKTS-Mg

Oficjalna strona zespołu: http://www.wovenhand.com/

The Loom

Brookliński folkowy band – żeńskie i męskie wokale, rozbudowane instrumentarium, gitary, banjo, ukelele, a nawet waltornia. Ale wszystko to zanurzone w tradycji amerykańskiego folk-rocka. Zespół zadebiutował w zeszłym roku płytą „Teeth”, o której New Yorker napisał „ukochany sextet z Brooklynu, który ostatnio skierował swoją chamber – folkową muzykę w zdecydowanie głośniejsze regiony”. Natomiast strona nyctaper.com skomentowała ich występ na żywo: „Powiedzenie, że występ The Loom był rewelacją, byłoby umniejszeniem znaczenia tego zespołu. Oni łączą talent muzyczny, dobre teksty i dużą dozę przyjacielskiej atmosfery w istną mieszankę wybuchową”.

Oficjalna strona zespołu: http://theloommusic.com/

Jak podają organizatorzy:

„W drugi dzień Op!Era Folk Festival (30 czerwca), w dniu w którym miał zagrać Sun Kil Moon, w przerwach między koncertami będziemy grać muzykę Marka Kozelka (głównie z najnowszej płyty Sun Kil Moon „Among the Leaves”). Wspomnimy także wieloletniego przyjaciela artysty, perkusistę Tima Mooney’a, który zmarł 15 czerwca. To między innymi z powodu śmierci Tima Mark nie jest w stanie w tej chwili przyjechać do Polski”.

Motto festiwalu „Blisko ludzi, blisko muzyki” niech będzie zaproszeniem na ten nowy, wyjątkowy festiwal na pograniczu kultur.

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie na poniższej stronie:

www.halfwayfestival.com

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.