Rhythm Baboon – W-Life
Bartek Woynicz:

Z Chicago do Gdańska.

Algiers – There Is No Year
Bartek Woynicz:

Misophonia, czyli 700 wersów wołania do ściany.

Leandro Fresco & Rafael Anton Irisarri – Una Presencia En La Brisa
Jarek Szczęsny:

Niepewność własnego słuchu.

Flaner Klespoza – Przygody i tajemnice
Jarek Szczęsny:

Debiut podwójny.

Max Andrzejewski’s Hütte – Hütte & Guests Play the Music of Robert Wyatt
Łukasz Komła:

Robert Wyatt na ujazzowionym spacerze.

Fumiya Tanaka – Right Moment
Paweł Gzyl:

Spójna całość zbudowana z kontrastowych elementów.

Król – Nieumiarkowania
Jarek Szczęsny:

Nie chce nam mówić niczego wprost.

Burial – Tunes 2011-2019
Jarek Szczęsny:

Brama do innej rzeczywistości.

Zaumne – Contact
Jarek Szczęsny:

Niezwykła bliskość.

Various Artists – Consortium Vol. 1
Paweł Gzyl:

Z Albanii do Detroit.

ARRM – II
Jarek Szczęsny:

Dzieło spokoju.

Floating Points – Crush
Jarek Szczęsny:

Stare w służbie nowoczesności.

Stefan Goldmann – Veiki
Paweł Gzyl:

Najbardziej taneczny materiał niemieckiego producenta.

True – Made Of Glass
Łukasz Komła:

Pod rękę ze smutkiem i tańczmy!Avant Art Festival – znamy pełny program

W dniach 2-7 października we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja Avat-Art Festivalu. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie kultura niemiecka. Zobaczcie, kogo będzie można posłuchać i zobaczyć.

Tegoroczną odsłonę festiwalu reprezentować będą m.in. DAF, Bonaparte, Peter Brotzmann & Defibrillator, Knuckleduster i Moritz Von Oswald Trio. Po raz pierwszy na festiwalu odbędą się showcase’y dwóch wytwórni: Raster-Noton (m.in. Kangding Ray) oraz Project: Mooncircle. Ruszy także pierwsza edycja cyklu Avant Art Film, w trakcie którego zobaczymy niemieckie filmy o muzyce. Avant Art 2012 to także performance’y, koprodukcje, spotkania z literaturą, warsztaty i debaty oraz prezentacje festiwalu za granicą: w Kolonii i Berlinie.

Muzyka

We Wrocławiu pojawi się DAF – jedna z najważniejszych formacji lat 80. XX wieku. Obok niej usłyszeć będzie można Caspar Brötzmann Massaker – rzecz dla zwolenników brutalnych i brudnych gitarowych brzmień, opartych na czystej i nieskrępowanej ekspresji. Moritz Von Oswald Trio przedstawi swoją wizję stapiania w jedno tak odmiennych od siebie stylistyk jak techno, jazz i dub.

FM Einheit, niegdyś członek wpływowej industrialnej grupy Einstürzende Neubeuten, udowodni jak z pozornie nie muzycznego instrumentarium stworzyć wielowarstwową i bogatą muzykę. Berlińscy szaleńcy z Bonaparte pokażą, że koncert może być nie tylko samą prezentacją dźwięków, ale także niezwykłym, ekspresyjnym spektaklem. Niestrudzeni eksperymentatorzy z formacji Perlonex połączą swoje siły z jednym z najwybitniejszych przedstawicieli muzycznego minimalizmu, Charlemagne Palestine.

Młodość zagra w jednej drużynie z wieloletnim doświadczeniem w postaci wspólnego projektu młodych polskich muzyków z ansamblu Defibrillator razem z tytanem free jazzu Peterem Brötzmannem. Artyści z Denseland w umiejętny sposób połączą na scenie post-punk z wolną improwizacją, a formacja Dyse przedstawi swoją własną, bogatą w różnorodne nawiązania wersję noise rocka. Międzykontynentalny, kanadyjsko-niemiecki projekt Knuckleduster zbuduje pomost między world music, post rockiem i elektroniką, a Tannhäuser Sterben & das Tod zrewolucjonizuje wszystkie znane dotąd muzyczne stylistyki.

Filmy

Avant Art zagości również na ekranach kina. We współpracy z Helios Nowe Horyzonty ruszy bowiem pierwsza edycja cyklu AVANT ART FILM – przeglądu filmów dokumentalnych i fabularnych dotyczących niemieckiej sceny muzycznej, w wizualny sposób dopełniając scenę muzyczną festiwalu, osadzając ją w społecznym i historycznym kontekście. Odbędą się też liczne warsztaty, dyskusje panelowe i spotkania z literaturą. Piąty Avant Art Festival po raz pierwszy wyjdzie poza Wrocław – poszczególne koncerty i prezentacje odbywać się też będą w Berlinie i Kolonii.

Więcej informacji o festiwalu na www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestival

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.