Wpisz i kliknij enter

Avant Art Festival – znamy pełny program

W dniach 2-7 października we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja Avat-Art Festivalu. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie kultura niemiecka. Zobaczcie, kogo będzie można posłuchać i zobaczyć.

Tegoroczną odsłonę festiwalu reprezentować będą m.in. DAF, Bonaparte, Peter Brotzmann & Defibrillator, Knuckleduster i Moritz Von Oswald Trio. Po raz pierwszy na festiwalu odbędą się showcase’y dwóch wytwórni: Raster-Noton (m.in. Kangding Ray) oraz Project: Mooncircle. Ruszy także pierwsza edycja cyklu Avant Art Film, w trakcie którego zobaczymy niemieckie filmy o muzyce. Avant Art 2012 to także performance’y, koprodukcje, spotkania z literaturą, warsztaty i debaty oraz prezentacje festiwalu za granicą: w Kolonii i Berlinie.

Muzyka

We Wrocławiu pojawi się DAF – jedna z najważniejszych formacji lat 80. XX wieku. Obok niej usłyszeć będzie można Caspar Brötzmann Massaker – rzecz dla zwolenników brutalnych i brudnych gitarowych brzmień, opartych na czystej i nieskrępowanej ekspresji. Moritz Von Oswald Trio przedstawi swoją wizję stapiania w jedno tak odmiennych od siebie stylistyk jak techno, jazz i dub.

FM Einheit, niegdyś członek wpływowej industrialnej grupy Einstürzende Neubeuten, udowodni jak z pozornie nie muzycznego instrumentarium stworzyć wielowarstwową i bogatą muzykę. Berlińscy szaleńcy z Bonaparte pokażą, że koncert może być nie tylko samą prezentacją dźwięków, ale także niezwykłym, ekspresyjnym spektaklem. Niestrudzeni eksperymentatorzy z formacji Perlonex połączą swoje siły z jednym z najwybitniejszych przedstawicieli muzycznego minimalizmu, Charlemagne Palestine.

Młodość zagra w jednej drużynie z wieloletnim doświadczeniem w postaci wspólnego projektu młodych polskich muzyków z ansamblu Defibrillator razem z tytanem free jazzu Peterem Brötzmannem. Artyści z Denseland w umiejętny sposób połączą na scenie post-punk z wolną improwizacją, a formacja Dyse przedstawi swoją własną, bogatą w różnorodne nawiązania wersję noise rocka. Międzykontynentalny, kanadyjsko-niemiecki projekt Knuckleduster zbuduje pomost między world music, post rockiem i elektroniką, a Tannhäuser Sterben & das Tod zrewolucjonizuje wszystkie znane dotąd muzyczne stylistyki.

Filmy

Avant Art zagości również na ekranach kina. We współpracy z Helios Nowe Horyzonty ruszy bowiem pierwsza edycja cyklu AVANT ART FILM – przeglądu filmów dokumentalnych i fabularnych dotyczących niemieckiej sceny muzycznej, w wizualny sposób dopełniając scenę muzyczną festiwalu, osadzając ją w społecznym i historycznym kontekście. Odbędą się też liczne warsztaty, dyskusje panelowe i spotkania z literaturą. Piąty Avant Art Festival po raz pierwszy wyjdzie poza Wrocław – poszczególne koncerty i prezentacje odbywać się też będą w Berlinie i Kolonii.

Więcej informacji o festiwalu na www.avantart.pl oraz www.facebook.com/AvantArtFestivalJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy