Wpisz i kliknij enter

Dinosaur Jr. – nowy album już we wrześniu

17 września ukaże się nowy album amerykańskiej grupy Dinosaur Jr. Będzie to trzecia płyta tego zespołu po reaktywacji w 2005 roku. Album będzie zatytułowany „I Bet On Sky” i wydany przez oficynę Jagjaguwar. Zestaw promuje utwór „Watch the Corners”.

Dinosaur Jr. to amerykańska grupa założona w miejscowości Amherst w stanie Massachussetts w 1984 roku. Pierwotnie nazywali się Dinosaur, jednak ze względów prawnych musieli zmienić nazwę. W skład grupy wchodzą J Mascis (wokal, gitara), Lou Barlow (bas) i Murph (perkusja). Mascis i Barlow grali razem wcześniej w zespole Deep Wound (zespół rozpadł się w tym samym roku), którego brzmienie określa się jako hardcore punk. Później zaczęli się interesować nieco wolniejszą, ale wciąż agresywną muzyką i takimi zespołami jak Black Sabbath czy The Replacements.

Debiutancki album nagrany za kwotę pięciuset dolarów ukazał się w 1985 roku. Nosił tytuł „Dinosaur” i zawierał bardzo zróżnicowaną muzykę. Zespół łączył brzmienia hardcore punk, styl garażowego rocka, riffy w stylu Black Sabbath, gothic, folk rock i country rock. Każda piosenka na albumie utrzymana była w innym stylu. Muzyka była niezwykle głośna i zawierała dużą ilość przesteru. Album sprzedał się w bardzo małej ilości i został kompletnie zignorowany przez muzyczną prasę.

Przy pracy nad kolejnymi płytami Mascis przejmował coraz większą kontrolę nad brzmieniem grupy. Narastały również konflikty pomiędzy muzykami.

W 1992 roku wzięli udział w trasie „Rollercoaster” wspólnie z The Jesus and Mary Chain, My Bloody Valentine i Blur.

http://www.youtube.com/watch?v=fKUigrPqy_o&feature=relatedUtwór „Not The Same” z płyty “Where You Been” 1993 roku.

Jednak już po wydaniu płyty „Hand It Over” w 1997 roku Mascis rozwiązał zespół i zaczął wydawać płyty jako J Mascis and the Fog.

W 2002 roku Mascis i Barlow zagrali wspólnie na dwóch koncertach w Londynie. Dwa lata później Mascis nabył od wytwórni SST prawa do trzech pierwszych albumów grupy i postanowił wydać je pod szyldem Merge w 2005 roku. Później znów wystąpił z Barlowem – tym razem na dobroczynnym koncercie na rzecz autyzmu. W 2005 roku Mascis, Barlow i Murph finalnie reaktywowali zespół i ruszyli w trasę po Europie.

Ostatni album Dinosaur Jr. zatytułowany „Farm” ukazał się w 2009 roku.

 

www.dinasaurjr.comJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wut
wut
9 lat temu

a co ma wspólnego indie rock z nową muzyką?

gradion
gradion
9 lat temu

A co to ma wspolnego z nowa muzyka?

Polecamy