Wpisz i kliknij enter

Nowe kasety z Sangoplasmo Records

Doskonała wiadomość dla miłośników muzyki z wytwórni Sangoplasmo Records! Właśnie ukazały się nowe kasety, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Przedstawiamy krótkie rekomendacje Lubomira Grzelaka z Sangoplasmo:

SANGO023 K SALVATORE – „DEAD CENTRAL”– EXCLUSIVE GOLD EDITION

K Salvatore to duet dwóch członków legendarnego No-Neck Blues Band. Ponad 40 minut mrocznego free-noise’u, niespodziewanych i trudnych do sklasyfikowania dźwięków. Limitowana edycja 100 kopii, taśma dostępna także w ekskluzywnej, złotej edycji w ograniczonym nakładzie 23 kopii.

SANGO022 BIRDS BUILD NESTS UNDERGROUND – „KISS” C44

Birds Build Nests Underground to pochodzące z Pragi trio zajmujące się znalezionym dźwiękiem i obrazem przy użyciu gramofonów. Taśma „KISS” to rejestracja koncertu z synagogi w Šamorín na Słowacji. Limitowana edycja 100 kopii.

SANGO021 ARSZYN – „b” C51

Arszyn to Krzysztof Topolski, perkusista i artysta dźwiękowy eksperymentujący z elektroniką od lat dziewięćdziesiątych. Taśmę wypełniają cztery utwory skomponowane w oparciu o elektronikę, nagrania terenowe i instrumenty. Limitowana edycja 100 kopii.

SANGO020 SULTAN HAGAVIK – „8 PRZEPIĘKNYCH MELODII” C27

Sultan Hagavik to pochodzący z Wrocławia duet zajmujący się tworzeniem kolaży dźwiękowych przy użyciu ogromnej ilości taśm magnetofonowych. Album „8 Przepięknych Melodii” to podróż przez pocięte, zdeformowane fragmenty znanych i zupełnie nieznanych utworów. Limitowana edycja 60 ręcznie numerowanych sztuk.

 

Tutaj można odsłuchać i nabyć taśmy.
Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facepalmiusz
10 lat temu

zaproponować można więc wybrnięcie z sytuacji mimo niedoskonałego oryginału: „…jest to Prago-pochodne trio działające w obszarze znalezionego dźwiękiu i obrazu przy użyciu głównie gramofonów”

Marian
Marian
10 lat temu

„[…] zajmujące się znalezionym dźwiękiem i obrazem przy użyciu gramofonów. […]”
co oznacza to zdanie? 🙂

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.