Wpisz i kliknij enter

Nowi wykonawcy na Unsoundzie

Do grona artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Unsound Festivalu w Krakowie dołącza Shed – i nie tylko.

Berliński producent zagra na zywo materiał ze swego najnowszego albumu – „The Killer”. Tego samego wieczoru wystąpi także duet Emptyset z Bristolu. Oprawę wizualną koncertu przygotuje grupa Anti VJ.

Pod szyldem Interplanetary Prophets ukrywa się para reprezentantów dwóch zupełnie innych pokoleń i odmian muzyki house – Hieroglyphic Being z Chicago i Ital z Nowego Jorku. Jak wypadnie połączenie klasycznego acid house`u z nowym hipster house`em?

Andy Votel, który prowadzi wytwórnię Finders Keepers, znaną z reedycji rarytasów library music, przedstawi w Krakowie własną interpretację kompozycji Andrzeja Korzyńskiego do „Podróży pana Kleksa” pod wielce obiecującym hasłem… „Kleksploitation”.

Bass music będzie reprezentował londyński didżej Oneman, który właśnie zdobywa pochlebne recenzje za swój miks z serii „Fabriclive”.

http://www.youtube.com/watch?v=8hupqptaF0E

Brytyjska wytwórnia Blackes Ever Black, prowadzona przez Kirana Sande, dziennikarza serwisu „FACT” (i współautora programu festiwalu) przedstawi ambientowy projekt Black Rain, za którym sie ukrywa Stuart Argabright z nowojorskiej legendy no wave – Ike Yard. Zaprezentuje on muzykę z albumu „Now I`m Just A Number: Soundtracks 1994 – 1995”, zawierającego niewykorzystane w filmie kompozycje do obrazu „Johnny Mnemonic”.

Modna wytwórnia Tri Angle z Nowego Jorku ma dla uczestników festiwalu trójkę swych wykonawców. Evian Christ serwuje hipnagogiczną wizję R&B, Vessel to nowy talent na scenie techno i house, a Fatima Al Quadiri dała się poznać z ciekawego łączenia etno z bass music.

Sub-label Mego prowadzony przez Johna Elliota z Emeralds – Spectrum Spools – przywiezie ze sobą znanego z występu na OFF Festivalu specjalizującego się w post-post techno Containera i eksperymentujący z dronami projekt Bee Mask.

Najszerszą reprezentację będzie miała jednak awangardowa wytwórnia z Berlina – Pan. Już teraz niektórzy krytycy upatrują w niej następczynię słynnego Raster Notona. Elektroakustyczne eksperymenty zaprezentują w Krakowie: Heatsick, Nhk`koyxen, Ben Vida, Bass Clef oraz sam szef tłoczni – Ben Kouligas.

Karnety na Unsound Festival są już dostępne w punktach sieci sprzedaży Ticketpro.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy