Wpisz i kliknij enter

Polish Icons – sensacyjny finał Sacrum Profanum!

W finale tegorocznego festiwalu Sacrum Profanum po muzykę najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych sięgną DJ’e związani z kultową londyńską wytwórnią Ninja Tune.

Publiczność zgromadzona w hali ocynowni ArcelorMittal usłyszy utwory z repertuaru Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara w nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór przez duet Skalpel, DJ’a Fooda (Kevin Foakes aka Strictly Kev), Kinga Cannibala (Dylan Richards), duet Grasscut (Andrew Phillips i Marcus O’Dair) oraz DJ’a Vadima (Vadim Peare).

Alternatywny Penderecki i Lutosławski? Ambientowy Górecki i Kilar? Brzmi tyleż intrygująco, co niebezpiecznie. Początek koncertu, który już teraz zapowiada się jako jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku, o godz. 20.00.

Cztery części

Ponad dwugodzinny koncert będzie się składał z czterech części. Każda poświęcona zostanie innemu wielkiemu polskiemu kompozytorowi: od Krzysztofa Pendereckiego, poprzez Henryka Mikołaja Góreckiego i Witolda Lutosławskiego, po Wojciecha Kilara.

Każdy przeszło 30-minutowy set otworzy znakomity amerykański kwartet smyczkowy Kronos Quartet, prezentujący oryginalną wersję wybranego utworu danego kompozytora. Po nich na scenie pojawią się muzycy zespołu Skalpel, którzy wraz z zaproszonymi do współpracy DJ-ami – przyjaciółmi z wytwórni Ninja Tune, wykonają remiksy tych samych utworów.

Skalpel powraca

Specjalnie na finałowy koncert Sacrum Profanum reaktywuje się wrocławski duet Skalpel. Po dwóch fenomenalnie przyjętych przez światową krytykę albumach – zamilkli. Przez kilka ostatnich lat zajmowali się swoimi indywidualnymi projektami. Teraz – zainspirowani muzyką Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara i Witolda Lutosławskiego – powracają – mówi Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Nowamuzyka.pl objęła Sarum Profanum swoim patronatem. Już niebawem zaproponujemy Wam konkurs, w którym będzie można wygrać bilety m.in. na Polish Icons. Tymczasem zapraszamy na stronę www.sacrumprofanum.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy