Wpisz i kliknij enter

Melancholia rodem ze Szkocji

Caught In The Wake Forever to solowy projekt szkockiego muzyka – Frase’a McGowana, który mieszka w uroczym miasteczku Paisley niedaleko Glasgow. Fraser nagrywa i komponuje muzykę od 1998r. Jest członkiem zespołu Small Town Boredom – nagrał z nimi dwa albumy.

W 2011 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka „Sadness & Static” dla wytwórni Hibernate Records – była to kolaboracja trzech artystów: Caught In The Wake Forever, Karina ESP i Sheepdoga. Również w tym samym roku zadebiutował kolejną EP-ką „All The Hurt That Hinders Home” dla innej wytwórni, tym razem z Edynburga Mini50. Na tym albumie odnajdziemy również remiksy wykonane przez takich artystów jak: Library Tapes, Fieldhead czy Yellow6.

Kiedy to w zeszłym roku Fraser doznał załamania nerwowego, a na domiar złego opuściła go jego dziewczyna wraz z synem, McGowan pozostał sam… W wyniku tych skomplikowanych przeżyć, zrodziła się jego pierwsza pełnowymiarowa płyta „Against A Simple Wooden Cross”, która została opublikowana 8 lipca 2012 roku nakładem wytwórni Hibernate Records.
http://hibernaterecordings.bandcamp.com/track/the-quiet-beauty-of-the-northern-lakes

Jego album można określić jako inteligentny i subtelny materiał. Fraser tworzy przemyślane teksty, które opakował w swoiste dla siebie emocje. Rozdarta lekcja moralności. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że McGowan jest przerażającym muzycznym gawędziarzem.

Warto też zwrócić uwagę na wydawnictwo „The Slow Manipulation Of Dying Light”, które jest efektem współpracy projektu Yellow6 i Caught In The Wake Forever.Więcej informacji na ten temat – kliknij tutaj.
http://caughtinthewakeforever.bandcamp.com/track/part-two

Ważne strony:

http://hibernate-recs.co.uk/

http://www.caughtinthewakeforever.com/

http://www.mini50records.co.uk/

http://www.yellow6.com/Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wee man
wee man
11 lat temu

„…który mieszka w uroczym miasteczku Paisley niedaleko Glasgow.”

lol to miala byc ironia, prawda?

Polecamy