Wpisz i kliknij enter

01 ARTLOOP Festival

Po ubiegłorocznej, przedpremierowej edycji łączącego różne dziedziny sztuki z przestrzenią miejską Sopotu festiwalu ARTLOOP, czas na jego odsłonę w wersji 0.1. W dniach 06.-09.2012 r. warto znaleźć się w Sopocie i zostać naocznym świadkiem tego, co dziać się będzie w obrębie trzech festiwalowych sekcji: Urbanator = sztuka w przestrzeni miejskiej + design, Screen = kino + sztuki wizualne oraz Soundspace = muzyka + sztuka. Standardowo my przyglądamy się propozycjom w ramach sekcji Soundspace.

W zeszłym roku organizatorzy przeciwstawili sobie dystyngowany spektakl „Chopin na 5 fortepianów” Sławka Jaskułke oraz frywolny, klubowy gig Luomo. Tym razem sekcja Soundspace to przemyślany, zwarty program dla koneserów fuzji muzyki i performanc’u. Zmaterializuje się on na scenie świeżo wyremontowanej, legendarnej sopockiej Opery Leśnej. Sprawdźcie, co czeka Was w sobotę, 8 września:

MARY KOMASA

Wrażliwość muzyczną kształtowała w Warszawie, Paryżu i Berlinie. Ta eteryczna blondynka ma w sobie kawał głosu, którym czyni prawdziwe, emocjonalne cuda. Ostatnio, podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty występowała tuż przed Billem Laswell’em. W Sopocie Mary Komasa zagra wraz ze swym transgranicznym zespołem w składzie: Antoni Komasa-Łazarkiewicz (kompozycje, teksty, instrumenty klawiszowe), Daníel Böðvarsson (gitara), Joonas Leppänen (bębny), Ofer Wetzler (gitara basowa).

PICTORIAL CANDI

Oto kolejne wcielenie Candelarii Saenz Valiente, argentyńskiej artystki, którą do tej pory kojarzono z grupą Marcina Maseckiego ParisTetris. Jej solowy album „Eat Your Coney Island” ukazał się wiosną nakładem Lado ABC. Jest psychodelicznie, dziko i zaskakująco. Tego samego można spodziewać się po Pictorial Candi na scenie.

NOUVELLE VAGUE

Francuska formacja przybywa na Festiwal Artloop z niezwykłym widowiskiem muzycznym „Dawn of Innocence” w reżyserii kreatora mody Jean-Charles’a de Castelbajaca. Reżyser o swoim dziele:

„Charakter tego spektaklu jest wypadkową zderzenia talentów: zespół Nouvelle Vague, niesamowite wokalistki Mareva i Liset, Zula ze swoim tańcem cieni, Cedric Le Roux dający popis na gitarze. Wykorzystałem Nouvelle Vague jako wehikuł czasu, który przeniósł mnie z powrotem w świat popowych kolorów i ciemniejszych odcieni lat 80-tych – dekady, która potrafiła być jednocześnie olśniewająca i mroczna. Zaproponowałem, że zilustruję 18 mitycznych, mrocznych piosenek lat 80-tych w interpretacji Nouvelle Vague, działając obrazem, światłem i cieniem oraz emocjami.”

Brzmi mocno intrygująco i choć Nouvelle Vague są częstym gościem w naszym kraju, to w tej odsłonie zaprezentują się u nas po raz pierwszy.

Podsumowując:

NOUVELLE VAGUE „Dawn Of Innocence” + PICTORIAL CANDI + MARY KOMASA
8.09.2012 | Sobota | Opera Leśna | start: godz. 19.00

wstęp:
10 PLN – bilet dla posiadacza Karty Sopockiej
30 PLN – przedsprzedaż do dnia 5.09
50 PLN – sprzedaż 6-8.09

Bilety dostępne od dnia 21.08 w kasie Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej.
Organizatorzy nie prowadzą rezerwacji.

18.30 otwarcie drzwi
19.00-20.00 MARY KOMASA
20.15-21.15 PICTORIAL CANDI
21.30-23.00 NOUVELLE VAGUE

Więcej o Festiwalu ARTLOOP – m.in. szczegółowy program,  ideę, artystów zaproszonych do udziału w projekcie znajdziecie TU.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy