Wpisz i kliknij enter

Rozdajemy wejściówki na Sandwell District Night – Function live

 

7 września w Warszawie najwyższej jakości undergroundowego techno dostarczy Function, członek kolektywu Sandwell District. Dla naszych czytelników mamy dwie wejściówki na to wydarzenie.

W warszawskim klubie 1500 m2, w ramach cyklu Technosoul przy współpracy z białostockim festiwalem Original Source Up To Date wystąpi członek kolektywu Sandwell District – Dave Sumner, znany przede wszystkim jako Function.

Sumner to muzyk undergroundowej sceny techno. Do elektroniki w początkach lat 90 przyciągnęły go sety Jeffa Millsa w legendarnym klubie Limelight, gdzie sam został rezydentem i  promotorem.

Jako producent zadebiutował w 1996 roku, wydając serię EPek na należącym do Damona Wilda labelu Synewave.  Przyjaźń z Karlem O’Connorem (Regis) zaowocowała wspólnym projektem – Portion Reform. Wkrótce później Function ruszył z własną wytwórnią Infrastructure, której kilka lat działalności przyniosło efekt w postaci 10 płyt, autorstwa zarówno samego Dave’a, jak i innych artystów (np. Oscar Mulero czy Ben Sims).

w 2007 roku Dave Sumner połączył siły z O’Connorem i Juanem Mendezem (aka Silent Servant), tworząc trzon załogi Sandwell District – jednego z najbardziej enigmatycznych ale i wpływowych techno-projektów ostatnich lat. Muzyka proponowana przez Dave’a to odwołanie do korzeni techno-brzmień. Surowy minimalizm otoczony jest aurą tajemnicy i niedopowiedzenia. Efektu dopełnia staranna estetyka kolejnych wydawnictw i towarzyszącego im bloga – wherenext.tumblr.com

Choć z końcem 2011 roku Sandwell District przestał działać jako label, panowie nadal występują razem na żywo. Dave tymczasem przygotowuje reaktywacje labelu Infrastructure, a także wypuszcza doskonałe remiksy – wśród artystów, których twórczość zinterpretował do tej pory znajduje się m.in. Juan Atkins, Miss Kittin & The Hacker czy Greg Tresher.

Poniżej najświeższa produkcja Functiona – singiel dla labelu Echochord.

http://www.youtube.com/watch?v=p41J1ND-PqY

Konkurs – aby wygrać jedną z dwóch pojedyńczych wejściówek, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: z jakiego miasta wywodzi się Dave Sumner aka Function?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: patryk.zalasinski@gmail.com do piątku, do 20:00.

1500m2, technosoul & original source up to date festival pres. SANDWELL DISTRICT NIGHT with FUNCTION LIVE!

Scena główna:

FUNCTION LIVE (Sandwell District/Infrastructure/Echocord – New York/Berlin)
Dtekk (Original Source Up To Date/Technosoul)
Blckshp aka Bshosa + Easy Audio
Essence (Technosoul/Głębokie Pasmo)
Gem (Technosoul)
Adz (Original Source Up To Date)

Second floor:

TOM ENCORE (Rottun Recordings)
Auricom (Original Source Up To Date)
Dj Czarek (Original Source Up To Date)
Furiitaa (audiosfera.net)
Jan Piotr Szatan (Głębokie Pasmo)

bilety: 20/25 zł
klub 1500m2, ul. Solec 18, WarszawaJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy