Wpisz i kliknij enter

Darmowy utwór od Valgeira Sigurdssona

Fantastyczna wiadomość dla miłośników muzyki Valgeira Sigurdssona! 24 września ukaże się jego nowy album „Architecture of Loss”, który zostanie wydany przez islandzki label Bedroom Community.

Zestaw promuje utwór „Big Reveal”, który można pobrać za darmo.
http://soundcloud.com/bedroom-community/big-reveal-valgeir-sigur-sson

Valgeir Sigurdsson to producent, muzyk i inżynier muzyczny takich artystów jak Björk, Cocorosie i Bonnie ‚Prince’ Billy. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 16 lat. Studiował gitarę klasyczną na jednej z londyńskich uczelni. W 1998r. przystąpił do pracy jako inżynier dźwięku nad ścieżką do filmu Larsa von Triera „Tańcząc w ciemnościach”. Valgeir komponuje również muzykę dla potrzeb telewizji i teatru.

W 2005r. założył wytwórnię Bedroom Community. Jego oficyna wydaje albumy takich tuzów jak Nico Muhly, Ben Frost czy Sam Amidon. W 2007r. ukazał się jego debiutancki album „Ekvílibríum”. W nagrywaniu płyty udział wzięli tacy znakomici muzycy jak wspomniany Bonnie ‚Prince’ Billy, Nico Muhly, wiolonczelistka Hildur Gudnadóttir, Dawn McCarthy (z projektu Faun Fables) czy Samuli Kosminen (perkusista zespołu Múm). Pozycja obowiązkowa. Przekonajcie się sami !

Ważne strony:

http://bedroomcommunity.net/

http://valgeir.net/

http://valgeir.net/album/architecture-of-loss

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] u boku Philipa Glassa, Antony & The Johnsons, Björk, Bonnie ‘Prince’ Billy, Grizzly Bear, Valgeira Sigurdssona, Bena Frosta czy Sama Amidona. Można powiedzieć, że jest flagowym reprezentantem islandzkiej […]

Polecamy