Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.

Recondite – Dwell
Ania Pietrzak:

Chłodna obserwacja rzeczywistości.

Silent Witness – Silent Witness
Łukasz Komła:

Cisi obserwatorzy o wielkiej wyobraźni.

Phase Fatale – Scanning Backwards
Paweł Gzyl:

Dźwięk jako broń.

Stefan Węgłowski – To co ukryte
Jarek Szczęsny:

Puszczony zza mgły.

Mech – Pearlgraphs
Jarek Szczęsny:

Lepiszcze do związania ze sobą grubych okruchów.

Craven Faults – Erratics & Unconformities
Jarek Szczęsny:

Syntezator modularny poszedł na wędrówkę.Redinho i en2ak otworzą nowy sezon City Sounds

Już 6 września we wrocławskim klubie Puzzle odbędzie się oficjalne otwarcie nowego sezonu koncertowego City Sounds. Jesienna edycja wrocławskiego cyklu imprez rozpocznie się od spotkania z muzyką dwóch młodych uzdolnionych producentów – Redinho i en2ak.

– Razem z Lion Stage Management już z początkiem września zapraszamy na muzyczny wieczór otwierający kolejny sezon cyklu City Sounds. Podczas niego w klubie Puzzle wystąpią dwaj wybitni producenci i dj’e – londyńczyk Redinho oraz wrocławianin en2ak – zapowiada Maciek Szabatowski – pomysłodawca cyklu. – Tego samego wieczoru ogłosimy nasz jesienny lineup, który mamy nadzieję spotka się z zainteresowaniem poszukującej części fanów muzyki – dodaje.

Redinho

Brytyjski producent i wschodząca gwiazda londyńskiej wytwórni Numbers, dla której nagrywają tak znane nazwiska jak Jamie xx, Rustie, Deadboy czy Hudson Mohawke. To także stały gość nocnych audycji na antenie BBC Radio 1, gdzie trafił jeszcze za czasów obecności samej Mary Anne Hobbs. To człowiek zafascynowany funkowymi brzmieniami lat 80-tych, czego wyrazem są jego live acty z talkboxem w roli głównej.

Redinho ma na swoim koncie dwa mini-albumy, w tym najbardziej znany „Bare Blips”, który zawiera osiem utworów będących mariażem wszelkich odcieni elektroniki. Jeden z krytyków stwierdził, że krążek ten brzmi jak „Commodore 64 wrzucony do bębna wirowej suszarki marki survival-horror-dubstep”. Londyńczyk nie stroni od eksperymentalnych dźwięków, co można usłyszeć w przypadku ostatniego singla „Stay Together”.

Od nowego sezonu City Sounds stawia także na świeżo brzmiących przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Zaproszony na wrześniowy wieczór en2ak to niezwykle uzdolniony producent z Wrocławia. Fanom niezależnych brzmień znany ze składu Przaśnik. Na co dzień nagrywa dla U Know Me Records, młodszej siostry hip-hopowego JuNouMi, która zajmuje się wydawaniem progresywnej muzyki instrumentalnej. Jego twórczość to mieszanka hip-hopu, R&B oraz nowej elektroniki, której brzmieniowo blisko do dokonań artystów związanych z prowadzonym przez Flying Lotusa labelem Brainfeeder.

– Od samego początku planowania cyklu City Sounds brzmienia elektroniczne znajdowały się w centrum naszych zainteresowań. Planowana na wrześniowy wieczór impreza potwierdza jedynie ten fakt – mówi Szabatowski. – To spotkanie będzie dla nas także idealną okazją do podziękowania naszym fanom za miniony sezon i wejścia z impetem w nowy, równie emocjonujący pod względem muzycznych doznań.
Po dwóch świetnie przez publiczność przyjętych sezonach, organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczny program zaspokoi muzyczne gusta jeszcze szerszej grupy fanów muzyki niezależnej i klubowej.

Redinho + En2ak

  • 06/09/12 (czwartek) godz. 21:00
  • Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2, Wrocław
  • Bilety: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu
  • Sprzedaż: eventim.pl

Więcej informacji o otwarciu nowego sezonu City Sounds na stronie www.citysounds.pl

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.