Wpisz i kliknij enter

Zespół WHY? wydaje nowy album – Why Not?

1 października ukaże się nowy krążek grupy WHY? – „Mumps, Etc.” Opublikuje go amerykańska wytwórnia Anticon, a europejskim wydawcą będzie City Slang.

Poniżej utwór, który otwiera płytę „Mumps, Etc.”

Wszystko zaczęło się w Berkeley w 2004 roku, kiedy to Jonathan „Yoni” Wolf zaprosił do współpracy starszego brata Josiaha Wolfa, Douga McDiarmida, Matta Meldona i tym samym powołał projekt pod nazwą WHY?. Grupa zadebiutowała albumem „Elephant Eyelash” wydanym w 2005 roku. Na kolejny materiał „Alopecia” trzeba było poczekać aż do 2008 roku. Jeśli się wpatrzycie w okładkę płyty „Alopecia”, to zobaczycie dłonie fanów zespołu, na których napisano nazwę formacji.Trzeci ich krążek „Eskimo Snow” z 2009 roku, uważa się za najbardziej indie-rockowy. To co charakteryzuje ich muzykę, to zdolność łączenia hip-hopu z estetyką folku i indie-rocka.

http://www.youtube.com/watch?v=toAsO0fOGbY

W 1999 roku Jonathan „Yoni” Wolf założył znakomity zespół Clouddead, który de facto, przestał istnieć w 2004 roku wydając tylko jeden album „Ten”. W tym składzie Jonathan wraz z kolegami wprowadzał „tradycyjny” hip-hop w świat niebanalnej elektroniki, który został nasycony, niemalże atmosferą psychodelicznego rocka z lat ‘70. Ich kompozycje remiksowali m.in. Panowie z Boards of Canada.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Endrave
Endrave
9 lat temu

A więc, całkiem przyjemne i ciepłe brzmienie, czasem dobrze jest się zatopić w takiej właśnie muzyce… nic dodać, nic ująć
PZDR!

Tomek
Tomek
9 lat temu

Duży pozytyw dla płytki podobnie zresztą jak i dla autora newsa.

Grzesiek Bojanek
9 lat temu

Ciekawy materiał. Przyznam się, że nie znałem, zasłuchany w jakieś organiczne jazdy… A tu sporo „gadaniny”, ale z miłą melodią 🙂 Dzięki za tip!

kacper
kacper
9 lat temu

ten błąd w pierwszym zdaniu wypadałoby poprawić. : )

Polecamy

3 pytania – Lilli Kane

Lilly Kane, chińska artystka, która dziś wydaje debiutanckie EP w Intruder Alert, odpowiada na nasz tradycyjny zestaw trzech pytań.