Wpisz i kliknij enter

AudioTong – nowości płytowe

W katalogu wytwórni AudioTong pojawiły się dwa nowe wydawnictwa. Prawdziwy jesienny wysyp nowości polskiego eksperymentalnego labelu. Oba albumy zasługują na szczególną uwagę.

SONDA – „Sonda”

Jak podają wydawcy z krakowskiej oficyny AudioTong:

SONDA to archiwalny i efemeryczny projekt z 2006 roku, który długo przeleżał w szufladzie aż wreszcie udało nam się wydobyć go na światło dzienne.”
http://audiotong.bandcamp.com/album/sonda

„Rock, blues, metal, drone, punk, elektronika i improwizacja. Zamysł był taki, żeby zagrać muzykę, która nie będzie miała stylistycznych ograniczeń i barier. Czy to rock/ metal w duchu improwizacji, może improwizacja w duchu rocka? Słuchając dźwięków, idąc w poszukiwaniach dalej niż pierwotny zamysł otwieramy nieustannie wyobraźnię.” – piszą o projekcie jego twórcy. Czyli kto? Warto najpierw posłuchać materiału, a później przeczytać kto za nim stoi – dla wielu może to być spora niespodzianka.

Materiał w całości do odsłuchu i ściągnięcia za darmo – kliknij tutaj.

Michal Rataj – „Spectral Shapes”

Warto też zwrócić uwagę na wcześniejsze wydawnictwo AudioTongu – płytę czeskiego kompozytora, Michala Rataja, znanego polskiej publiczności m.in. z występów na krakowskim festiwalu Audio Art, którego kolejna edycja zbliża się wielkimi krokami.

Album „Spectral Shapes” to podsumowanie dorobku artysty z ostatnich dziesięciu lat i zapowiedź tego, czego możemy się po nim spodziewać w najbliższej przyszłości. Ciekawa, miejscami znakomita muzyka.
http://audiotong.bandcamp.com/track/the-way-there-2011

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące płyt znajdziecie na poniższej stronie:
[button size=”big” link=”http://audiotong.net/” target=”blank”]AudioTong[/button]Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
9 lat temu
Endrave
Endrave
9 lat temu

No… patrząc na te premiery to dnie złowieszczo się wydłużają…
Ogólnie bardzo ładnie się wszystko prezentuje, i muszę pochwalic autora za kolejny dobry Temat…. tylko chwalić!!!

Polecamy

Nowości z International Anthem

Odwiedzamy katalog chicagowskiej oficyny International Anthem, gdzie ukazały się nowe wydawnictwa Makaya McCravena i Bena LaMara Gaya.