Wpisz i kliknij enter

Denison Witmer powraca z nowym materiałem

W marcu ukazał się dziewiąty studyjny album Denisona Witmera – „The Ones Who Wait” nakładem oficyny Asthmatic Kitty Records. A na początku listopada Witmer wydał EP-kę pt. „The Ones Who Wait – Part II”, która jest kontynuacją płyty wydanej w marcu.

http://denisonwitmer.bandcamp.com/track/every-passing-day

EP-ka „The Ones Who Wait – Part II” to zbiór pięciu utworów, gdzie znalazły się inne wersje nagrań z płyty „The Ones Who Wait”, kompozycje wcześniej niepublikowane i jeden cover utworu Sufjana Stevensa pt. „Abraham”.

http://denisonwitmer.bandcamp.com/track/abraham

Denison Witmer – songwriter pochodzący z Lancaster w Pensylwanii. Swoje pierwsze nagrania opublikował na kasecie w 1995 roku, płyta nosiła tytuł „My Luck, My Love”. W 2005 roku pojawił się jego krążek „Are You a Dreamer?”, który okazał się bardzo ważnym materiałem i przełomowym w karierze tego muzyka. Na longplay’u „Are You a Dreamer?” gościnnie wystąpili m.in. Sufjan Stevens i Don Peris (aka The Innocence Mission).

Słychać w głosie Denisona tęsknotę za artystami z lat ’70. Styl jaki prezentuje Witmer na swoich płytach przypomina dokonania Nicka Drake’a, Cata Stevensa, Paula Simona czy Jacksona Browne’a. Miłośnik amerykańskiego folku nie powinien przejść obojętnie wobec twórczości Denisona Witmera.

http://denisonwitmer.bandcamp.com/track/life-before-aesthetics-acoustic

 

Ważne strony:

www.denisonwitmer.bandcamp.com

www.asthmatickitty.com

www.denisonwitmer.com/site

 Jest nas 13 000 na Facebooku:


Polecamy