Wpisz i kliknij enter

Nowości w Export Label

Poprzednia zima w Export Label była wyjątkowo bogata w ciekawe nagrania i ważne premiery. Czas na nowe.

Po debiutanckiej płycie Blossom „Blue Balloons”, która zrobiła niemałe zamieszanie (nasza recenzja tutaj), swoją premierę miał również album „International Post-War Chill” autorstwa Jacka Latonia akaCuefx.

„Muzycznie rzecz odnosi się do jazzu: bardzo ilustracyjnie, filmowo, ale zarazem kapitalnie zmiksowanego z abstrakcyjnym hip-hopem. Słychać tu zarówno ślady nowojorskich eksperymentów spod znaku illbientu, Laswella, DJ-a Spooky’ego czy wreszcie łączącej hiphopowców i jazzmanów The Blue Series, jak i inspiracje skandynawskim nu-jazzem.” – pisał o płycie Bartek Chaciński.

Od premiery tego krążka minął już prawie rok. Nadszedł czas na kolejny krok: „International Post-War ChillRemixes”. Najciekawsze interpretacje oryginalnych utworów „Who Wants A Bomb”, „25 Years Of True Love”, „Neurodramatic Hip Hop”, „International Post-War Chill” oraz „Re-Manhattan Blues” wyłoniono w specjalnym konkursie. Na wydawnictwie znalazło się łącznie dziewięć premierowych remiksów oraz dwa bonusy – efekty kooperacji Cuefx Band z Marcinem Babko (m.in. hipiersoniK, Muariolanza) i z Eufoteorią. Płytę promuje piosenka „Reduktor”, w której wokalnie udziela się Marcin.

Całość możecie pobrać ze strony oficyny, która funkcjonuje pod nowym adresem exportlabel.com. Kolejną nowością jest także logo Export Label autorstwa uznanego, poznańskiego grafika RSO196.

Tymczasem już w najbliższy piątek, w ramach cyklu BECEKU – Bytomsmkiego Centrum Kultury Muzyka od środka, będziecie mogli posłuchać Cuefx Band w wersji live. Wystąpią w składzie: producent, aranżer i DJ Jacek Latoń – Cuefx, saksofonista Aleksander Papierz, gitarzysta, kompozytor i aranżer Robert Zając oraz wokalistka Agnieszka Twardoch. ​Start o 20.00 w bytomskim klubie Museum Music Republic przy Placu Sobieskiego 2. Wstęp wolny – zapraszamy.

 

 

 

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy