Siavash Amini – Serus
Jarek Szczęsny:

Pływanie w stanie półsnu.

Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.

Dren – Time And Form
Paweł Gzyl:

Black metal przekuty na nowoczesną elektronikę.

Dots (Uwe Schmidt) – Dots
Ania Pietrzak:

Śladami czarów w kosmicznej otchłani.Nowości w Export Label

Poprzednia zima w Export Label była wyjątkowo bogata w ciekawe nagrania i ważne premiery. Czas na nowe.

Po debiutanckiej płycie Blossom „Blue Balloons”, która zrobiła niemałe zamieszanie (nasza recenzja tutaj), swoją premierę miał również album „International Post-War Chill” autorstwa Jacka Latonia akaCuefx.

„Muzycznie rzecz odnosi się do jazzu: bardzo ilustracyjnie, filmowo, ale zarazem kapitalnie zmiksowanego z abstrakcyjnym hip-hopem. Słychać tu zarówno ślady nowojorskich eksperymentów spod znaku illbientu, Laswella, DJ-a Spooky’ego czy wreszcie łączącej hiphopowców i jazzmanów The Blue Series, jak i inspiracje skandynawskim nu-jazzem.” – pisał o płycie Bartek Chaciński.

Od premiery tego krążka minął już prawie rok. Nadszedł czas na kolejny krok: „International Post-War ChillRemixes”. Najciekawsze interpretacje oryginalnych utworów „Who Wants A Bomb”, „25 Years Of True Love”, „Neurodramatic Hip Hop”, „International Post-War Chill” oraz „Re-Manhattan Blues” wyłoniono w specjalnym konkursie. Na wydawnictwie znalazło się łącznie dziewięć premierowych remiksów oraz dwa bonusy – efekty kooperacji Cuefx Band z Marcinem Babko (m.in. hipiersoniK, Muariolanza) i z Eufoteorią. Płytę promuje piosenka „Reduktor”, w której wokalnie udziela się Marcin.

Całość możecie pobrać ze strony oficyny, która funkcjonuje pod nowym adresem exportlabel.com. Kolejną nowością jest także logo Export Label autorstwa uznanego, poznańskiego grafika RSO196.

Tymczasem już w najbliższy piątek, w ramach cyklu BECEKU – Bytomsmkiego Centrum Kultury Muzyka od środka, będziecie mogli posłuchać Cuefx Band w wersji live. Wystąpią w składzie: producent, aranżer i DJ Jacek Latoń – Cuefx, saksofonista Aleksander Papierz, gitarzysta, kompozytor i aranżer Robert Zając oraz wokalistka Agnieszka Twardoch. ​Start o 20.00 w bytomskim klubie Museum Music Republic przy Placu Sobieskiego 2. Wstęp wolny – zapraszamy.

 

 

 

 

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.