Wpisz i kliknij enter

Field recording od emitera

„Uważne słuchanie jest ważniejsze niż wydawanie dźwięków” – słowa Alvina Luciera patronują nowej inicjatywie artystycznej Marcina Dymitera aka emiter. Field Notes to projekt field recordingowy, który będzie koncentrował się na miejscach znalezionych w trakcie nagrań, wędrówek i poszukiwań.

Autor pragnie zwrócić uwagę na istotę percepcji słuchowej: „Jeśli zdecydujemy się na słuchanie danego otoczenia, poświęcając czas i uwagę, to z czasem usłyszymy wszelkie jego walory. Te, które są dla nas przyjemne ale i te które chętnie wyrzucilibyśmy z akustycznego otoczenia. Kiedy słuchamy danego otoczenia – uczestniczymy (słuchamy) ale i tworzymy utwór utkany ze wszystkich otaczających nas dźwięków”.

Serię zainicjowały dwa nagrania:

field notes #1: insekty praskie
http://field-notes.bandcamp.com/album/field-notes-1-insekty-praskie
emiter: „W samym środku lata, w samym centrum miasta, z przyjemnością słuchałem insektów kreujących inny – dźwiękowy – wymiar miasta”.

Nagrania zrealizowane w sierpniu 2012 r. w Pradze.

field notes #2: sekretne życie ptaków
http://field-notes.bandcamp.com/album/field-notes-2-sekretne-ycie-ptak-w
emiter: „Rejestruję ptasie głosy w trzech środowiskach akustycznych. Z miasta ruszam w stronę wydzielonego rezerwatu dla ptaków”.

Nagranie zrealizowane w maju 2011 roku.

Albumy do posłuchania na profilu bandcamp. Drugi z tytułów dostępny w limitowanej serii w papierowej ekologicznej kopercie.
Projekt graficzny: Ania WitkowskaJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek Bojanek
11 lat temu

Nice!

Polecamy