Wpisz i kliknij enter

Pierwsi wykonawcy Tauron Nowa Muzyka 2013!

Wspominacie jeszcze tegoroczną edycję Tauron Festiwalu Nowa Muzyka? Pora zacząć myśleć o kolejnej edycji – tym bardziej, że organizatorzy ujawnili dziś nazwy pierwszych gwiazd imprezy.

Ósma edycja TFNM odbędzie się w Katowicach w ostatni weekend sierpnia 2013. Już dziś możemy się szykować na wspólny występ dwóch prawdziwych mistrzów muzyki tanecznej – Jimmiego Edgara i Travisa Stewarta (znanego lepiej jako Machinedrum), którzy wystąpią pod wspólnym szyldem JETS.

Ich kolaboracja to próba znalezienia wspólnych mianowników pomiędzy housem, neo-disco, dubstepem i kilkoma innymi gatunkami, ukierunkowana na energetyczną zabawę z publicznością i złożona ze zdumiewająco przemyślanych i skomplikowanych kompozycji, w których obaj twórcy ujawniają niesamowity talent do łączenia pozornie sprzecznych elementów w jedną, porywającą i oszałamiającą całość.

Dawn Day Night

Mogący się pochwalić jak na razie debiutancką EPką muzyk zasłynął jakiś czas temu produkcją kawałka Get Busy w wykonaniu Fracture, który przyniósł mu natychmiastowe rozpoznanie wśród fanów jungle i d’n’b, a cztery kawałki składające się na jego debiutancki krążek, udowadniają, że DDN to twórca, który potrafi w rewelacyjny sposób poruszać się zarówno po juke, footworku, jak i bardziej klasycznych obszarach muzyki opartej na masywnych basach, szybkich tempach i połamanych rytmach.

Darling Farah

Okrzyknięty w tym roku jedną z nowych nadziei techno. Przemieszczając się pomiędzy klasyką z Detroit a berlińskim minimalizmem, dwudziestoletni zaledwie muzyk zaprezentował na swoim debiutanckim albumie Body niesamowitą mieszankę wysmakowanej elektroniki, dubowych sztuczek i przekonujących emocji, ukrytych w eterycznych melodiach, a utwory takie jak Division czy tytułowe Body pozwalają wierzyć, że mamy do czynienia ze zjawiskiem pokroju co najmniej Actress.

Gdzie i kiedy?

Festiwal odbędzie się w dniach 22 – 25 sierpnia 2013 w Katowicach, na terenie Muzeum Śląskiego (dawna Kopalnia Katowice). Już teraz można zamawiać limitowane, 4-dniowe karnety w promocyjnej cenie 150 PLN. Wejściówki są dostępne na stronach: www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, www.biletin.pl.

Strona festiwalu – www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy